Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

Honorowy Obywatel Gminy Gorzyce - Władysław Stępień i Zasłużony dla Gminy Gorzyce - Józef Grębowiec.

Podczas V Uroczystej Rady Gminy Gorzyce tytuł Honorowego Obywatela Gminy Gorzyce został przyznany Władysławowi Stępniowi, zaś tytuł Zasłużonego dla Gminy Gorzyce otrzymał Józef Grębowiec.

 

Władysław Stępień od urodzenia zawiązany jest z Wrzawami. Gmina Gorzyce i ziemia tarnobrzeska to jego miejsce na ziemi. Władysław Stępień był uczestnikiem Okrągłego Stołu, był Posłem na Sejm II, III, IV i V kadencji oraz radnym dwóch kadencji Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Jego zasługi dla regionu są nieocenione. Spośród najważniejszych można wymienić m.in. starania o telefonizację, gazyfikację, budowę wodociągów na terenie gminy Gorzyce. Swoją determinacją wykazał się niejednokrotnie – choćby w czasach restrukturyzacji Kopalni Siarki czy Huty Stalowa Wola. Miał też wpływ na proces decyzyjny związany z tworzeniem Jeziora Tarnobrzeskiego. To on przekonał rolników, żeby rozpoczęli starania o nadanie certyfikatu unijnego fasoli wrzawskiej „Piękny Jaś”. Obecnie jego działalność publiczna była skierowana głównie w kierunku bezpieczeństwa powodziowego mieszkańców gminy i regionu.

 

Akt nadania tytułu Władysławowi Stępniowi wręcza przewodniczący Rady Gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak.

- W ten skromny sposób chcemy podziękować za całokształt pracy, jaką Władysław Stępień włożył w naszą gminę, ale także region. Ta działalność jest nieoceniona, to dzięki pracy i zaangażowaniu, a przede wszystkim jego uporowi i wytrwałości głos regionu w sprawach ważnych dla mieszkańców był zawsze słyszalny. To dzięki niemu tak wiele udało się wywalczyć dla naszej gminy, ale także mieszkańców ziemi tarnobrzeskiej, którą reprezentował - podkreślał Leszek Surdy, wójt gminy Gorzyce

Słowa podziękowania złożyły również przedstawicielki Stowarzyszenia Razem dla Wrzaw oraz radny powiatowy Paweł Bartoszek i radni gminy Gorzyce, mieszkańcy Wrzaw. – Chcieliśmy przyłączyć się do tych wszystkich dobrych słów, które tutaj padły i podziękować Władysławowi Stępniowi, za przywiązanie do korzeni, za to, że nigdy nie wyrzekł się swojej tożsamości i zawsze podkreślał skąd pochodzi – wspinał Paweł Bartoszek.

Władysław Stępień nie krył wzruszenia, pokrótce przypomniał najważniejsze fakty ze swojej działalności publiczno-społecznej, podkreślał również znaczenie współpracy i tolerancji. – Warto być dla innych i ja się o tym przekonałem. Wszystkie kłótnie i waśnie do niczego dobrego nie prowadzą, tylko zgoda, wzajemne zaufanie i szanowanie poglądów każdego jest podbudową państwa demokratycznego – mówił.

 

Honorowy Obywatel Gminy Gorzyce - Władysław Stępień

Radni Gminy Gorzyce przyznali również tytuł Zasłużony dla Gminy Gorzyce, nagradzając za długoletnia pracę Józefa Grębowca – byłego sołtysa Orlisk, który funkcję tę pełnił przez 37 lat oraz radnego dwóch kadencji.

- To człowiek, który przez 37 lat zmienił wizerunek miejscowości, w której mieszkał. Mówi się o nim, że zastał Orliska drewniane, a zostawił murowane. To on angażował się w proces telefonizacji, gazyfikacji, czy kanalizacji swojej miejscowości. To on współpracował przy budowie kościoła, remizy i świetlicy oraz przedszkola, wspierał i aktywnie działał w Ochotniczej Straży Pożarnej. Był też orędownikiem budowy mostu łączącego Gorzyce z Orliskami. To za jego kadencji Orliska zmieniły swój status i uzyskały samodzielność terytorialną, stało się to na mocy Uchwały Rady Gminy Gorzyce z dnia 9 lutego 2005 r. – wyliczał prowadzący uroczystą sesję Piotr Duma, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Gratulacje Zasłużonemu dla Gminy Gorzyce złożył wójt Leszek Surdy wraz z zastępcą Lucyną Matyką, przewodniczący rady gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak, a w imieniu mieszkańców Orlisk – radny Paweł Słonina.

Statuetkę dla Zasłużonego dla Gminy Gorzyce  wręcza wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy.

- Jest mi niezmiernie miło, że docenili Państwo moją pracę na rzecz Orlisk oraz mieszkańców tej miejscowości. Praca z ludźmi i dla ludzi była i jest tym, co przyświecało mi przez cały okres mojej działalności społecznej. Jednak nie stałbym w tym miejscy gdyby nie dobra współpraca z innymi: kolejnymi naczelnikami gminy Gorzyce, a po 1990 r. wójtami, radnymi, pracownikami Urzędu Gminy oraz jednostek mu podległych. Bo właśnie dzięki tej współpracy Orliska stają się coraz piękniejsze, mieszkańcom żyje się coraz lepiej i mogą być dumni ze swojej miejscowości. Cieszę się, że mogłem w tym rozwoju uczestniczyć – mówił Józef Grębowiec.

 

Zasłużony dla Gminy Gorzyce - Józef Grębowiec

 

 

Honorowi i Zasłużeni dla gminy Gorzyce

 

21 kwietnia 2017 r. Rada Gminy Gorzyce podjęła Uchwałę nr XXXVI/241/17 w sprawie ustanowienia i określenia zasad przyznawania tytułu "Honorowy Obywatel Gminy Gorzyce" oraz tytułu "Zasłużony dla Gminy Gorzyce"

Na mocy niniejszej uchwały w tym samym roku tytuł Honorowy Obywatel dla Gminy Gorzyce przyznano Panu Janowi Pukowi.

W 2018 roku decyzją rady gminy Gorzyce pośmiertnie tym najwyższym honorem odznaczono byłego wójta gminy Gorzyce - Stanisława Krawca.

W roku 2019 tytuł Zasłużonego dla Gminy Gorzyce otrzymał wieloletni sołtys sołectwa Wrzawy, Pan Marian Kopyto.

Godność tę na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 14 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym przyznano również dwóm zacnym osobom.

Pierwszą osobą w historii Gminy Gorzyce, która otrzymała ten zaszczytny tytuł, był Prezydent Gdańska – śp. Paweł Adamowicz.

W 2014 roku tytuł Honorowego Obywatela Gminy Gorzyce otrzymał również ksiądz dziekan Władysław Drewniak, proboszcz parafii Gorzyce.

Tytuł Honorowy Obywatel Gminy Gorzyce i Zasłużony dla Gminy Gorzyce to najwyższe godności przyznawane tym, którzy w sposób szczególny pracowali i pracują dla dobra naszej Małej Ojczyzny.

 

 

 

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Czerwiec 2022
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.