Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

II GKRPPMaksymilian Piwowar z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach, Oliwia Laskowska ze Szkoły Podstawowej nr 1, Emilia Zioło ze Szkoły Podstawowej w Furmanach – to laureaci II Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Strofy o Ojczyźnie”.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach. Najpiękniejsze wiersze o Polsce recytowało 24 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy. Dobór repertuaru, interpretacje i ogólny wyraz artystyczny oceniali jurorzy: dziekan ks. Mariusz Kozłowski, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej – Mariola Stopińska-Hara, Monika Zając z Urzędu Gminy Gorzyce oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach – Lucyna Pacura.

Jurorów urzekła interpretacja Maksymiliana Piwowara, który recytował wiersz Antoniego Słonimskiego „Alarm”. Równie dobrze strofy o Polsce deklamowały Oliwia Lewandowska i Emilia Zioło.

W ocenie jury, poziom konkursu był wysoki, dlatego też zdecydowano o przyznaniu aż 5 wyróżnień – otrzymali je: Aleksandra Baryła ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzycach, Jessica Stasiak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokolnikach, Julia Bujak z Zespołu-Szkolno-Przedszkolnego w Trześni, Szymon Węglarski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach oraz Zuzanna Cieśla ze Szkoły Podstawowej we Wrzawach.

Nagrody wszystkim uczestnikom wręczył wójt Gorzyc – Leszek Surdy. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, a zwycięzcy i wyróżnieni książki o tematyce historycznej.

13 maja br. nasza szkoła zorganizowała i przeprowadziła II GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ pod hasłem "Strofy o Ojczyźnie". Konkurs swoim patronatem objął Wójt Gminy Gorzyce pan Leszek Surdy.

W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 24 uczniów, którzy reprezentowali 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Gorzyce. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów: Szymon Węglarski z kl. VI, Julia Jagieła z kl. VII, Oliwia Laskowska z kl. VIII, Nikola Góral z kl. VIII i Jakub Brzeziński z kl. VIII.

e-max.it: your social media marketing partner

KALENDARZ WYDARZEŃ

Sierpień 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.