Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

nTW

Technikum w Zespole Szkół w Gorzycach zostało uznane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty Panią Małgorzatę Rauch za najlepsze technikum w województwie podkarpackim. Placówka otrzymała statuetkę „Złoty Prym”. Jest to nagroda przyznawana szkołom, które tworzą optymalne warunki realizacji działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej, zapewniającej każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju.

- Nagroda przyznana naszej szkole przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty – najlepsze technikum w województwie podkarpackim – to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie – mówi dyrektor szkoły Krzysztof Komórkiewicz.

Spośród kilkuset techników zgłoszonych do konkursu o nazwie „Złoty Prym” to właśnie technikum mieszczące się w Gorzycach zostało uznane za najlepsze. Uczniowie w gorzyckim technikum kształcą się w zawodach: mechanik, mechatronik, informatyk, logistyk
i ekonomista.

- Dzięki umową podpisanym z największymi pracodawcami w powiecie tarnobrzeskim (Federal Mogul i Alumetal) każdy nasz uczeń technikum mechanicznego, mechatronicznego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie operator obrabiarek skrawających ma zapewnioną pracę; jesteśmy jedyną szkołą w województwie w której realizowane są jednocześnie aż trzy projekty międzynarodowej wymiany młodzieży w ramach programu Erasmus, w ostatnich kilku latach ponad 300 uczniów naszej szkoły, całkowicie bezpłatnie odwiedziło większość krajów Unii Europejskiej; wyniki egzaminów zewnętrznych naszych uczniów (maturalny oraz egzaminy w zawodzie) są dużo wyższe od średnich krajowych; przy szkole powstał internat, w którym obecnie przebywa 81 uczniów z Polski, Ukrainy i Białorusi; w ciągu kilku ostatnich lat ilość uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół w Gorzycach mimo niżu demograficznego znacznie się zwiększyła, ze 186 w 2014r. do 350 obecnie – dodaje dyrektor Krzysztof Komórkiewicz.

W obecnym roku szkolnym Podkarpacki Kurator Oświaty przyznał nagrody „Złoty Prym” dla następujących szkół:

  1. Najlepsze przedszkole – Przedszkole nr 1 w Sędziszowie Małopolskim
  2. Najlepsza szkoła podstawowa
    1. Szkoła podstawowa nr 1 w Przeworsku
    2. Szkoła podstawowa w Kamieniu
  3. Najlepsze liceum – I liceum ogólnokształcące w Krośnie
  4. Najlepsze technikum – Technikum w Zespole Szkół w Gorzycach

- Zespół Szkół w Gorzycach to bardzo dobra szkoła, w której każdy uczeń jest traktowany z największym szacunkiem – mówi Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek. Programy unijne, podpisane umowy partnerskie z pracodawcami oraz uczelniami wyższymi, wyposażenie pracowni przedmiotowych i Centrum Kształcenia Praktycznego jak również  mądrość podejmowanych decyzji stawia tą szkołę bardzo wysoko, dlatego nie dziwi mnie decyzja Podkarpackiego Kuratora Oświaty, uznająca Zespół Szkół w Gorzycach za najlepsza szkołę w województwie podkarpackim – dodaje Starosta.

Przypomnijmy, że w 2015r. warszawskie gazety Rzeczpospolita i Perspektywy uznały gorzycką szkołę ze najlepszą w Polsce pod względem zdawalności egzaminów zewnętrznych. W tej szkole nowe kierunki kształcenia ustala się wspólnie z pracodawcami – w Gorzycach nie kształci się bezrobotnych. Propozycje uczniów są tu zawsze wysłuchane i wdrażane do realizacji.

W 2018r. dzięki prężnym działaniom Zespołu Szkół w Gorzycach oraz decyzji Podkarpackiego Kuratora Oświaty to właśnie GORZYCE stały się edukacyjną stolicą podkarpacia.

e-max.it: your social media marketing partner

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2020
P W Ś C Pt S N
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29
  • KONTAKT

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.