Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

Zespół Szkolno Przedszkolny w Trześni , jako jedyna Placówka w Gminie Gorzyce realizowała w roku szkolnym 2017/2018 od miesiąca września do grudnia 2017 roku  rekomendowany przez MEN i ogłoszony przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty,  rządowy projekt  pt ,, Bezpieczna plus,,

O wsparcie finansowe na realizacje Projektu ubiegało się wiele szkół i placówek  z terenu województwa Podkarpackiego. Nasza szkoła skorzystała ze wsparcia  i realizowała z sukcesem swój projekt.

Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, którzy projekt napisali, a następnie z zapałem przystąpili do jego realizacji  wszystkie zaplanowane działania zostały zrealizowane z korzyścią dla uczniów naszej szkoły.

Program kierowany był do wszystkich uczniów naszej placówki, nauczycieli i rodziców.

Poprzez realizację programu ,,Bezpieczna plus” zwiększyliśmy poziom bezpieczeństwa naszych uczniów zarówno w szkole jak i poza nią. Zwróciliśmy uwagę na fakt , że bezpieczeństwo, zdrowie i życie zależy  w dużej wadze od samych dzieci.

Podczas pracy w ramach projektu pokazaliśmy,  że bezpieczna szkoła i bezpieczne dzieciństwo to takie,   w którym dbamy o własne zdrowie, o wzajemne bezpieczeństwo, zastępujemy złe emocje i agresję pozytywną energią i pozytywnymi emocjami, pokazujemy i dajemy dobry przykład w tym ,że potrafimy pomagać innym, zmieniać świat na lepszy, potrafimy działać w wolontariacie na rzecz drugiego człowieka.

Dzieci poznały wartość wolontariatu . Przekonały się, że z wolontariatu odczuwa się satysfakcję i spełnia się marzenia. Odkrywa się swoje talenty i umiejętności.

Dzieci doświadczyły ,że wolontariat uczy wrażliwości na drugiego człowieka oraz zobaczyły ,że  w wolontariacie stajemy się bardziej wrażliwymi  na potrzeby innych.

Będąc wolontariuszem doceniamy bardziej swoje potrzeby i życie  oraz jesteśmy otwarci  na  innych ludzi .

Dzieci przekonały się, że jako wolontariusze mają  szansę zobaczyć uśmiech i radość innych osób.

Dodatkowo bardzo ważna stroną w realizacji projektu było stawianie na rozwój fizyczny, aktywność sportową oraz rozwój emocjonalny i psychiczny naszych uczniów.

Promowaliśmy zdrowie , zdrowy styl życia, ruch , zdrowe jedzenie, bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne. Odbyło się wiele spotkań z psychologiem, terapeutą, osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo – policjant, straż, warsztaty w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej, lekcje przestrogi, filmy edukacyjne i profilaktyczne  o charakterze wychowawczym.

Promowaliśmy życzliwość na co dzień, uśmiech i przyjaźń. Przeprowadzaliśmy akcje charytatywne, przeprowadzaliśmy spektakle profilaktyczne, konkursy  na temat bezpieczeństwa. Wychodziliśmy poza szkołę nawiązując współprace ze środowiskiem – Dom św.  Alberta w Gorzycach, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Gorzycach, PCK, SKS, PTTK w Sandomierzu, MOSIR w Sandomierzu, biblioteka w Trześni, straż pożarna w Trześni, Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu i Gorzycach,   straż pożarna w Nisku, Ośrodek Radość Życia Caritas w Sandomierzu i wiele innych .

Przeprowadzono również warsztaty dla nauczycieli i rodziców. Odbyły się imprezy integrujące środowisko szkole – nauczyciele- rodzice- uczniowie.

Dzięki  tym działaniom cała społeczność szkolna doświadczyła, że  uczniowie w szkole potrafią bardziej dojrzale zadbać o swoje bezpieczeństwo, zdrowie i życie oraz z troską patrzeć na bezpieczeństwo swoich rówieśników.

Rodzice bardziej zaangażowali się w sprawy i życie szkoły. Rodzice zdobyli doświadczenie w zakresie budowania więzi z własnymi dziećmi. Realizując wspólne zadania i inicjatywy przekonali się, że można czerpać dużo satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu i wspólnych działań, łączących pokolenia.

Nauczyciele podejmowali stałą  współpracę z rodzicami, podejmowali  dodatkowe inicjatywy  dla dobra całej społeczności szkolnej.

Nauczyciele wzbogacili swoją wiedzę z zakresu profilaktyki oraz umiejętności postępowania w  sytuacjach zapewniających bezpieczeństwo.

Wspólne działania zintegrowały społeczność szkolną  i na pewno będą kontynuowane w przyszłości.

Aktualnie podejmujemy działania , aby w przyszłości realizować podobne projekty . Będziemy aplikować kolejne wnioski oraz przystępować do dostępnych przetargów i konkursów.

Anna Baran – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trześni

e-max.it: your social media marketing partner

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2019
P W Ś C Pt S N
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
  • KONTAKT

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.