Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

Filtr
 •            galaCzłowiek Naszego Czasu - coroczny konkurs organizowany od 2007 roku przez redakcję Pisma Regionu Nadsańskiego "Nasz Czas". Honorowy tytuł "Człowiek Naszego Czasu" wraz z symboliczną statuetką przyznawany jest dla laureatów wyłonionych spośród najzwyczajniejszych niezwyczajnych ludzi naszego regionu. 

  W poniedziałek, 29 września 2014 roku w murach Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli odbyła się gala wręczenia statuetek "Człowieka Naszego Czasu 2014". Nagrody przyznano już po raz siódmy, a inicjatorem przedsięwzięcia jest pismo regionu nadsańskiego "Nasz Czas".

 • Na polecenie Wójta Mariana Grzegorzka trwają już przygotowania organizacyjne do drugiej edycji programu nauki pływania „Umiem pływać - jestem bezpieczny”.

  Program skierowany jest do wszystkich uczniów III klas szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

  Planuje się, że odbędzie się co najmniej 15 godzin lekcyjnych zajęć na basenie w Sandomierzu.

  Koszty w całości będą pokryte z przyszłorocznego budżetu gminy, a zajęcia odbywać się będą w okresie od stycznia do czerwca 2015 r.

   

 • pon1Lucyna Łysiak-Kosowska

  POD OKUPACJĄ NIEMIECKĄ. Cz. IV

   Powstanie grupy łącznościowej „Państwa podziemnego” w Trześni - w 75. rocznicę powstania „Polskiego Państwa Podziemnego”

  „Historię tworzą zwykli ludzie”

 • organy1PARAFIA Św.Franciszka Salezego i Św. Andrzeja Boboli w Gorzycach

  serdecznie zaprasza na uroczystość poświęcenia organów,

  która odbędzie się dnia 5 października 2014 r. w kościele parafialnym.

   

  Uroczystości przewodniczy i aktu poświęcenia dokona J.E. Ks. Bp Edward Frankowski

 •  

  mosynabeca1W Trześni została rozebrana płyta niskowodnego mostu „na Benca”.  Na istniejących podporach, z wykorzystaniem dotychczasowych dźwigarów, zostanie wykonana nowa żelbetonowa płyta oraz nowe poręcze. Przypominamy, że most miał nawierzchnię drewnianą, która często ulegała uszkodzeniom. Naprawa mostu będzie kosztować ponad 133 tys. zł.

 • kluby orangeOrange Polska wesprze lokalne społeczności, promując zdrowy, zrównoważony rozwój dzieci i młodzieży.

  Z pomocą firmy do końca 2015 roku powstanie w całej Polsce 100 Klubów Sportowych Orange. Wnioski uczestnictwa w programie można składać od 22 września. Nabór potrwa 6 tygodni przez stronę www.klubysportoweorange.pl Liczymy, że realizacja programu pozwoli wielu młodym ludziom rozwinąć sportowe pasje, zaszczepić w nich umiejętność współdziałania i uczciwej rywalizacji.

   

 • BSSLTxxsPanBogusław Szwedo z Tarnobrzega, ur. w 1958 r. w Sobowie, założycielRadia Leliwa, w latach 2004–2006 wykładowca w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu, od 10 stycznia 2007 roku był członkiem Rady Nadzorczej TVP, od 19 września do 3 listopada 2009 roku pełnił obowiązki Prezesa Zarządu TVP S.A.,zaprasza na promocję swej kolejnej książki.

 • konsultacjeWójt Gminy Gorzyce, działając na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie( t. j. Dz. U. z 2014 r. , poz. 1118 z późn. zm.), ogłasza konsultacje projektu uchwały Rady Gminy Gorzyce „W sprawie uchwalenia Programu współpracy Gminy Gorzyce z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2015 rok.”

 • Budynek mieszkalny usytuowany przy Placu Handlowym w Gorzycach, który zwany jest potocznie „budynkiem rotacyjnym”, zaczyna popadać w ruinę. Od momentu jak dotychczasowy zarządca Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o. o., zrzekł się kosztownego administrowania i utrzymywania tego budynku, postępuje przyśpieszona jego degradacja.

 •  
  rehmed 2014
  Wyniki badań mammograficznych i cytologicznych
   
  Informujemy, że w Urzędzie Gminy w Gorzycach-pokój nr 4  są do odebrania wyniki badań mammograficznych i cytologicznych.
 • porady prawne

  BEZPŁATNE PORADY PRAWNE dla mieszkańców gminy Gorzyce

  w ramach Inicjatywy "Obywatel świadomy swoich praw"realizowanej przez Grupę Nieformalną LEXUS oraz Fundację "Masz prawo" w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Tarnobrzegu.

 • start12 września 2014 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach odbyło się spotkanie autorskie z Panią Lucyną Łysiak-Kosowską, doktorem nauk humanistycznych, historykiem oraz bibliotekoznawcą, autorką publikacji: „Parafia Trześń i okolice podczas wojen światowych ”, „Życie religijne w dekanacie Miechocin w latach 1918-1939” i innych.

 • B1920x1200iuro Powiatowe ARiMR w Tarnobrzegu zaprasza na szkolenie w związku z nowym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Szkolenie będzie dotyczyło ZASAD PRZYZNAWANIA PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNICH W LATACH 2015-2020.

   

  Szkolenie odbędzie się 22 października 2014 r. o godz. 10:00w sali świetlicowej Remizy OSP w Gorzycach.

 • IMG 3048W maju 1975 r. gorzycka szkoła przyjęła za patrona por. J. Sarnę, bohatera września 1939 r. pochodzącego z Pilchowa, który 13 września 1939 r. oddał życie broniąc przeprawy wycofujących się Polskich wojsk w rejonie Tarnobrzega.

  Wraz z obchodami Święta Szkoły odbywają się również biegi przełajowe, które zapoczątkowała w 1979 r. młoda nauczycielka Zespołu Szkół w Gorzycach – Pani Wiesława Samela. W obecnym roku szkolnym uczniowie biegli już po raz 36, w wspomnieć należy, iż pierwsze kroki do późniejszej wielkiej kariery stawiał tu dwukrotny olimpijczyk w biegu maratońskim Leszek Bebło (Sydney, Seul).

 • SRmTLucyna Łysiak-Kosowska

  Wkroczenie wojsk niemieckich na tereny Gorzyc i okolic – wrzesień 1939r.

  14 września 1939 r. wkroczyły pierwsze oddziały żołnierzy niemieckich na tereny Trześni, Gorzyc i okolic. Bardzo ostrożnie, najpierw patrole, a po ich przejściu całe kolumny wojsk pancernych ciągnęły w stronę Rozwadowa. 

 • g5bczW  ostatnią niedzielę 14.09 w Gorzycach odbyła się I edycja biegu ulicznego pn. „Gorzycka 5” zorganizowanego przez Gminny Międzyszkolny Lekkoatletyczny Klub Sportowy „Sprint”. W biegu wzięło udział prawie 500 osób, w tym w biegu głównym na 5 kilometrów - 114 dorosłych sportowców. Gościem specjalnym imprezy, który dekorował wszystkich najlepszych biegaczy był  Jacek Wszoła - legenda polskiego sportu, złoty i  srebrny medalista igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż.

 • Sandomierska w Gorzycach dziś …

  W załączeniu prezentujemy małą galerię prawej strony ulicy Sandomierskiej w Gorzycach, na odcinku od sklepu Biedronka do skrzyżowania z ul. Działkowców.

  W wrześniowym słońcu błyszczą się liście zarośli sumaka, odrasta nowy pokos traw …

  Popatrzmy na te zdjęcia ponieważ w najbliższym czasie coś się tutaj ma zmienić, ale o tym jeszcze napiszemy.

 • fot historiagorzycGRATULACJE ZA POMYSŁ!!!

  Serdecznie gratulujemy twórcom facebookowego fanpage Historia Gorzyc i okolic: http://www.facebook.com/HistoriaGorzyc,  który pokazuje bardzo ciekawe obrazy z przeszłości Gorzyc i okolic oraz ciekawe informacje o historii  naszego regionu.

  Życzymy wytrwałości w kontynuowaniu pomysłu oraz zapraszamy do współpracy z naszym portalem zarówno tym na facebooku - http://www.facebook.com/GorzyceFace jak i z oficjalną stroną gminy Gorzyce www.gminagorzyce.pl

  Jeszcze raz gratulujemy pomysłu i zachęcamy wszystkich do polubienia tej społeczności.

 • 05Jak co roku, w pierwszą niedzielę września na Jasnej Górze obchodzone jest jedno z największych świąt rolniczych – Ogólnopolskie Jasnogórskie Dożynki.

  Rolnicy z całego kraju przybywają w tym dniu do sanktuarium z modlitwą dziękczynną za tegoroczne plony oraz z prośbą o błogosławieństwo na nowy siew i nowy trud. Chcą dziękować i prosić za pośrednictwem „Matki Chrystusowego Kościoła” – jak mówi hasło pielgrzymki. To właśnie przez ręce Jasnogórskiej Pani rolnicy składają Bogu swe dary i jednocześnie polecają Jej opiece samych siebie.

 • imagesCAX720DZ

   

  URZĄD GMINY GORZYCE INFORMUJE, ŻE W DNIU DZISIEJSZYM UPŁYWA TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE POMOCY MATERIALNEJ O CHARAKTERZE SOCJALNYM W FORMIE STYPENDIÓW.

   

  Wnioski należy składać w pok. 19 w godz. od 8.00 do 15.00

 • pomnikzłułJan Żyliński ufundował okazały pomnik poświęcony pamięci swego ojca - rotmistrza Andrzeja Żylińskiego.  Rotmistrz Żyliński dowodził zwycięską szarżą kawalerii w bitwie pod Kałuszynem w dniu 12 września 1939 r.  Pomnik ten poświęcony jest również pamięci wszystkich polskich ułanów, którzy w czasie kampanii wrześniowej, bohatersko i skutecznie, walczyli z przeważającymi siłami niemieckich najeźdźców.

 •    klkbrozwadow W tym roku minęło 75 lat od tragicznej śmierci ojca  Jana Szalki  z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Rozwadowie. Zakonnik ten pochodzący z Pączka Gorzyckiego  w sierpniu 1939 roku przyjeżdża na wypoczynek do rodzinnego domu i topi się podczas kąpieli w Wiśle. Tragedia ta zbiega się w czasie z wybuchem II Wojny Światowej.

 • 01sdsOd 1 września 2014 roku do 30 listopada 2015 r. w budynku Gimnazjum im. Jana Pawła II trwać będzie projekt pt. „Przystanek ku dorosłości”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „Sami dla Siebie”, w ramach programu „Równać Szanse” Fundacji Dzieci i Młodzieży w Warszawie, a finansowany przez Polsko – Amerykańską Fundację Wolności. Kwota dotacji wynosi 40,000 zł .

 • BB211 września 2014 r. mija 5. rocznica śmierci mgr Benedykta Budziło (1934 -2009) historyka, dyrektora Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu, mieszkańca Wrzaw, który jako jeden z pierwszych badaczy tego terenu utrwalił dzieje Wrzaw i Gorzyc w książkach pt. Gorzyce i Wrzawy. Zarys dziejów, 2000 oraz Gorzyce dawniej i dziś, 2006.

 •             bbzw11 września 2009 roku – pięć lat temu - odszedł od nas Pan Benedykt Budziło. W gabinecie pozostawił niedokończony rys socjologiczno-historyczny…  Poprzedniego dnia pracował do późnych godzin wieczornych pomimo ciężkiej choroby,  to z pracy czerpał ukojenie i siły do walki z chorobą.

 •  hkwd                               Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcjihonorowego krwiodawstwa pn. Akcja Humanitarna : Samorządowcy Na Ratunek Życiu.

  Zbiórka krwi odbędzie się  19 września 2014r. w godzinach od 9:00 do 12:00 na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, gdzie  stacjonował będzie mobilny punkt poboru krwi.

 • zumbap

 • Taniecp

 • aerobikp

 • beznazwyOSTRZEŻENIEBIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH W KRAKOWIE

  ZJAWISKO – BURZE Z GRADEM (prawdopodobieństwo 80%)

  STOPIEŃ ZAGROŻENIA - 1

  Ważność:

  OD GODZ. 13:00 DNIA 09.09.2014 DO GODZ. 02:00 DNIA 10.09.2014

 • 07

  Piękną pogodą obdarzyły nas pierwsze dni września. Cieszmy się więc barwami późnego

  lata. Zatrzymajmy się chociaż na chwilę aby je dostrzec, aby je podziwiać.

  W załączeniu prezentujemy małą galerię – dla relaksu i refleksji....

 • plakat spotkanie1

   

  Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zaprasza na spotkanie autorskie

  z Lucyną Łysiak-Kosowską

  doktorem nauk humanistycznych, historykiem i bibliotekoznawcą

   12 września 2014 roku  o godzinie 18:00

  w Gminnej Bibliotece Publicznej w Gorzycach

 • Poległym w 1939Lucyna Łysiak - Kosowska

  II wojna światowa na terenach obecnej gminy Gorzyce i okolicznych miejscowości

  Cz. II

  Pierwsze dni wojny

  Wybuch II wojny światowej przerwał normalną egzystencję ludzi w całej Polsce. Do powiatu tarnobrzeskiego wieści docierały z opóźnieniem, co spowodowane było brakiem dostępu do środków masowego przekazu, głównie zaś odbiorników radiowych.

 • kosciolstaryLucyna Łysiak - Kosowska

  II wojna światowa na terenach obecnej gminy Gorzyce i okolicznych miejscowości

  Cz. I

  II wojna światowa rozpoczęła się 1 IX 1939 r. agresją Niemiec na Polskę, zakończona została 2 IX 1945 r. kapitulacją Japonii. Był to największy konflikt zbrojny XX w. pod względem zasięgu terytorialnego, udziału państw, zaangażowanych sił i środków oraz strat ludzkich i materialnych.

 • 02rdzNa ulicy Działkowców w Gorzycach trwają intensywne prace związane z budową kanalizacji deszczowej, chodnika i parkingów. 
  Pogoda wyjątkowo sprzyja wykonawcom.
  Dobra pogoda korzystnie wpływa także na jakość prowadzonych robót. Wszystkich uczestników ruchu prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przepraszamy za utrudnienia. 
  Poniżej prezentujemy kilka fotografii wykonanych w dniu 5 września 2014 r.

 • W dniu 2 września 2014 r.  na boisku wielofunkcyjnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach odbył się Turniej w piłce nożnej dla dzieci pod hasłem „ Z podwórka na stadion’’ o Puchar Wójta Gminy Gorzyce.

       Do turnieju zgłosili się dzieci trenujące w Akademii Piłkarskiej „M. Kukiełka’’ w Gorzycach, Akademii Piłkarskiej „Lider’’ z Trześni oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Gorzyc.

 • Zarząd Osiedla

  Gorzyce

  PODATKI   !!!

  Podatki lokalne za 2014

  zbierane będą w biurze Zarządu Osiedla Górzyce ul 3 Maja 4 , / stare przedszkole/ pokój nr 12

   

  w dniach

  • 13 listopada 12.00-16.30
  • 14 listopada 12.00-16.30
  • 17 listopada 12.00-16.30
   • Przewodniczący Zarządu Osiedla
 • Zakład Gospodarki  Komunalnej w Gorzycach

  Kierownictwo i biuro obsługi:
  39-432 Gorzyce
  ul. Wrzawska  9

  czynne 700 - 1500, w godzinach tych można zgłaszać usterki, awarie wodne i kanalizacyjne oraz wskazania wodomierzy.

  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Tel.:       (15) 644 68 39

                  (15) 836 26 96

  Fax:       (15) 836 23 57

   

  Stacja Uzdatniania Wody

  39-432 Gorzyce

  ul. Odlewników 52

  Telefon czynny całą dobę: (15) 644 68 43 

   

  Oczyszczalnia Ścieków

  Telefon czynny całą dobę: (15) 644 68 38

 • gokgorzycezapraszaŚrodowiskowy Dom Kultury w Gorzycach zaprasza na zajęcia:

  • taneczne,
  • muzycne,
  • plastyczne,
  • teatralne,
  • politechniczne (modelarnia)
  • Zajęcia rozpoczynają sie 10 września
 • 01dtW niedzielę 24 sierpnia w Trześni odbył się kolejny festyn dożynkowo -rodzinny.

  Był on dopełnieniem uroczystości  dziękczynienia za zbiory, które miało miejsce 15 sierpnia.

  Organizatorami festynu byli : sołtys wsi  wraz z Radą Sołecką i Szkołą Podstawową w Trześni.

  Festyn rozpoczął się uroczystym wprowadzeniem  na scenę wieńca dożynkowego wykonanego przez panią Zofię Pikus – mieszkankę  Trześni, która kultywuje tradycję wyplatania wieńców od wielu lat.

 • tarrTarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w projekcie

  „Nasza przyszłość”

  realizowanym w ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki

  Działania 8.1 Rozwój pracownikówi przedsiębiorstw w regionie Poddziałania 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnychw regionie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

  Projekt kierujemy do nauczycieli i pracowników sektora oświaty zwolnionych (bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, pozostających bez pracy po 31 grudnia

  2012 r.),

 • ohp2Młodzieżowe Centrum Kariery w Gorzycach przedstawia ciekawą, bezpłatną ofertą zdobycia kwalifikacji zawodowych dla młodych osób realizowaną w ramach programu "Gwarancje dla Młodzieży"
  Projekt "Równi na rynku pracy" obejmujący między innymi szkolenia zawodowe, staże zawodowe, kursy językowe, kurs prawa jazdy, kursy komputerowe, skierowany jest do osób pełnoletnich.

 • dkwdDom Kultury we Wrzawach zaprasza dzieci i młodzież na zjęcia plastyczne, muzyczne, teatralne i nauki gry na instrumentach.

 • Miejsce pracy: Stalowa Wola 

  Stanowisko: Pracownik do wykładnia towaru
  Rodzaj umowy: Umowa zlecenie
  Wymiar czasu pracy: praca początkowo 1-2 razy w tygodniu do 2-4 h, docelowo praca stała, codziennie , wymiar czasu pracy 12 - 20 h/ mies.
  Proponowane wynagrodzenie: ryczałt 85-150zł brutto/mies.
  Zadania: zatowarowanie półek produktami z zachowaniem standardów dbanie o wygląd i czystość półek raportowanie Wymagania: silna motywacja i zaangażowanie dyspozycyjność i terminowość ważna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych doświadczenie na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem mile widziane osoby studiujące
  Dodatkowe predyspozycje
  doświadczenie na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem
  Wymagany staż pracy
  doświadczenie na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem
  Uwagi
  Ważna książeczka zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych
  Osoby chętne proszę zgłaszać się osobiście w celu rejestracji do MCK Gorzyce; Pośrednictwo Pracy 39-432 Gorzyce, ul. 11 Listopada 12, I piętro, pok. 112.

 •  Miejsce pracy: Stalowa Wola 

  Stanowisko: Kasjer - sprzedawca
  Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
  Wymiar czasu pracy: pełny , umowa na okres próbny 2 miesiące, potem na czas określony 2 lata
  Proponowane wynagrodzenie: 1680 zł
  Oczekiwane kwalifikacje, umiejętności i uprawnienia: mile widziana obsługa kasy fiskalnej
  Wymagane: książeczka sanepidu, mile widziane orzeczenie o stopniu niepełnosprawności w stopniu lekkim
  Osoby chętne proszę zgłaszać się osobiście w celu rejestracji do MCK Gorzyce; Pośrednictwo Pracy 39-432 Gorzyce, ul. 11 Listopada 12, I piętro, pok. 112.

 • Miejsce pracy: Sandomierz lub Stalowa Wola

  Stanowisko: pracownik ochrony niekwalifikowany
  Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas nieokreślony
  Wymiar czasu pracy: pełny etat
  Proponowane wynagrodzenie: najniższe krajowe
  Oczekiwane kwalifikacje, umiejętności i uprawnienia: orzeczenie o niepełnosprawności -umiarkowany, znaczny lub specjalny
  Osoby chętne proszę zgłaszać się osobiście w celu rejestracji do MCK Gorzyce; Pośrednictwo Pracy 39-432 Gorzyce, ul. 11 Listopada 12, I piętro, pok. 112.

 •  

  Miejsce pracy Stalowa Wola
  Stanowisko: Konsultant ds. telefonicznej obsługi klientów
  Rodzaj umowy: Umowa zlecenie
  Wymiar czasu pracy: od poniedziałku do piątku, opcjonalnie w sobotę
  Proponowane wynagrodzenie: 8 -10 zł brutto/godzinę + premia sprzedażowa
  Oczekiwania: Jeżeli: - dobrze się czujesz w telefonicznym kontakcie z klientem - masz dobrą dykcję - potrafisz obsługiwać komputer i pakiet MS Office - jesteś ukierunkowany/a na realizowanie celów - angażujesz się w powierzone obowiązki
  Zakres obowiązków: Jako konsultant będziesz odpowiedzialny/a za: - bezpośredni kontakt z klientem i telefoniczne udzielanie informacji o oferowanych publikacjach - profesjonalną obsługę klientów - budowanie pozytywnych i trwałych relacji z klientami
  Nasz Klient oferuje: - zdobycie doświadczenia w dynamicznym zespole w największym centrum telemarketingowym w regionie.
  Osoby chętne proszę zgłaszać się osobiście w celu rejestracji do MCK Gorzyce; Pośrednictwo Pracy 39-432 Gorzyce, ul. 11 Listopada 12, I piętro, pok. 112.

 •  Miejsce pracy: Holandia 

  Stanowisko: praca w szklarniach, praca w magazynie przy pakowaniu owoców i warzyw
  Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
  Wymiar czasu pracy: pełny
  Proponowane wynagrodzenie: ok. 9 euro brutto/h dla osób, które ukończyły 23 lata
  Oczekiwane kwalifikacje, umiejętności i uprawnienia: zaświadczenie o niekaralności, znajomość języka angielskiego lub niemieckiego w stopniu chociaż podstawowym, mile widziane prawo jazdy kategorii B
  Wymagany staż pracy: mile widziane doświadczenie przy zbiorach w szklarni lub magazynie
  Osoby chętne proszę zgłaszać się osobiście w celu rejestracji do MCK Gorzyce; Pośrednictwo Pracy 39-432 Gorzyce, ul. 11 Listopada 12, I piętro, pok. 112.

 • GIEŁDA PRACY DORADCA KLIENTA - PRZEDSTAWICIEL

  Giełda Pracy w MCK Gorzyce
  11 SIERPNIA 2014r o godz. 14:00 odbędzie się Giełda Pracy w MCK Gorzyce, ul.11 Listopada 12, pok. 112
  osoby chętne prosimy zapisywać się na listę poprzez maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  www.mbp.oho.pl

  Miejsce pracy: Sandomierz lub Tarnobrzeg lub Stalowa Wola

  Stanowisko: Doradca klienta - przedstawiciel

  Rodzaj umowy: Umowa zlecenie

  Pełnoletni / niepełnoletni: od 17 lat oraz pełnoletni

  Oczekiwane kwalifikacje, umiejętności i uprawnienia:
  - umiejętność nawiązywania kontaktów
  - miła aparycja
  - zaangażowanie
  - chęć rozwoju

  Praca Przedstawiciela doradcy klienta w polega na szerzeniu wiedzy o odszkodowaniach wśród Poszkodowanych, jak również oferowanie im pomocy w walce o jak najwyższe odszkodowanie z tytułu szkód osobowych, rzeczowych i majątkowych. Oparta jest na zdrowym i uczciwym systemie. W Firmie nie brakuje systemu motywacyjnego dla pracowników, zawierają się w nim przede wszystkim: ;zaliczki za szkody osobowe ;program 500 ;program samochód ;liczne konkursy dla najlepiej pracujących Nasi Agenci w swojej pracy działają zgodnie z etyką i traktują Klientów tak, jak sami chcieliby być potraktowani. To bardzo ważne w naszej branży.

 •  

  centrum2W dniu 29 sierpnia 2014 r. na sesję Rady Gminy Gorzyce przybyli przedsiębiorcy prowadzący działalność na Placu Handlowym w Gorzycach. Przedsiębiorcy przedłożyli koncepcję wykonania przesłony architektonicznej istniejących pawilonów w celu nadania im, w miarę możliwości, jednolitego charakteru. Jednocześnie zwrócili się z wnioskiem aby władze gminy zagwarantowały im odpowiednio długi okres dzierżawy umożliwiający zwrot poniesionych nakładów.

 • centrum2W dniu 29 sierpnia 2014 r. na sesję Rady Gminy Gorzyce przybyli przedsiębiorcy prowadzący działalność na Placu Handlowym w Gorzycach. Przedsiębiorcy przedłożyli koncepcję wykonania przesłony architektonicznej istniejących pawilonów w celu nadania im, w miarę możliwości, jednolitego charakteru. Jednocześnie zwrócili się z wnioskiem aby władze gminy zagwarantowały im odpowiednio długi okres dzierżawy umożliwiający zwrot poniesionych nakładów.

 • Położone na południu Gminy Gorzyce, w dużej części w otoce lasów, z ulicami w nazwach których ukrywa się ich charakter: Sosnową, Leśną, Parkową, Gajową, Wrzosową, Lipową … a także Tarnobrzeską, Sokolnicką, Trześniowską i Kościelną - Furmany wykorzystują znakomicie swoje rozwojowe walory. Dostrzegło to wielu. Dawne pastwisko położone we wschodniej części miejscowości, podzielone na parcele budowlane, już kilka lat temu sprzedało się jak świeże bułeczki. Wiele osób prywatnych oferuje także swoje działki na cele budowlane.

  .
 • Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Gorzyce – OSP Gorzyce oraz OSP Wrzawy w dniu 19 września br. brały udział w ćwiczeniach Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod kryptonimem „TARNOBRZEG 2013”. Tematem ćwiczeń było reagowanie na zagrożenie powodziowe na dużym obszarze poprzez zintegrowanie systemów zarządzania kryzysowego – koordynację wsparcia działań przez specjalistyczne jednostki ratowniczo-gaśnicze PSP, Policję, Straż Graniczną, Ochotnicze Straże Pożarne, wydzielone pododdziały SZ oraz formacje Obrony Cywilnej.

  .
 • Każdy z nas, każdy na swój sposób, przeżywał dramatyzm powodzi z 2010 r. Do dzisiaj nosimy w sobie jakieś niedobre wspomnienia, czasami jakąś złość lub niedosyt. Do dzisiaj, czasem bezpośrednio, czasem jakby echem słyszymy próby ocen tamtego okresu, próby ocen postaw konkretnych ludzi – tych co wypełniali w tym okresie określone funkcje, a także oceniamy często swoich sąsiadów – powodzian tak jak my.

  Powódź to okres, w którym ujawnia się wiele dobrych i złych emocji, to czas w którym weryfikacji szczególnej podlegają osoby pełniące funkcje publiczne.

   

  .
 • W Gminie Gorzyce najtańsza i dobra woda z kranu

  Czy można coś ciekawego napisać o komunalnym zakładzie budżetowym wykonującym swoje codzienne zwyczajne zadania?

  Co może być interesującego w tym, że woda do kranu dopływa a ścieki gdzieś w przeciwnym kierunku?

  Jeśli więc wszystko działa w zasadzie poprawnie, automatycznie niejako, to po co się tym zajmować?

  Otóż Zakład Gospodarki Komunalnej w Gorzycach będący gminną jednostką organizacyjną wykonuje przypisaną mu część zadań własnych gminy, z których najważniejsze jest zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków. To jest przecież zaspokajanie podstawowych potrzeb bytowych mieszkańców – dzisiaj już rzecz oczywista.

  .
 • Motycze Poduchowne - wciśnięte w zakole Starego Sanu, a obecnie rozbudowujące się wzdłuż osi głównych dróg oraz na terenach planowanej zabudowy tuż przy Osiedlu Gorzyce – staje się atrakcyjnym terenem inwestycyjnym. Łączy walory niepowtarzalnej przyrody starorzecza z możliwościami wynikającymi z przebiegu ruchliwej drogi krajowej.

  W roku 2010 r. zakończono budowę kanalizacji sanitarnej za kwotę ponad 1,6 mln zł a kilka lat wcześniej wieś otrzymała wodociąg. Stworzone zostały warunki podłączenia 70 gospodarstw oraz innych nowych inwestycji. Na jedno gospodarstwo wydatkowano więc na ten cel prawie 23 tys. zł.

  .
 • Miejscowość Gorzyce posiada w zasadzie dwa centra.

  W Sołectwie jest to obszar w rejonie skrzyżowania ulicy Sandomierskiej z ulicami: Piłsudskiego i Pańską. Tutaj dominuje piękna bryła kościoła wraz z wieżą, obok znajduje się okazały dom parafialny z plebanią. Po drugiej stronie ulicy Sandomierskiej przylega do niej budynek urzędu Gminy a nieco z boku, przy ulicy Pańskiej jaśnieją ściany rozbudowanej części remizy OSP.

  .
 • WERONIKA KOWALCZUK zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opolu.

  Ma 13 lat. Jej największą pasją jest muzyka, uwielbia śpiewać. Swój talent i umiejętności wokalne rozwija pod opieką instruktora Krzysztofa Kapały w Domu Kultury w Sokolnikach. Od roku uczy się również w Państwowej Szkole Muzycznej I st. Im. J. Paderewskiego  w Stalowej Woli, w klasie fletu poprzecznego.

  .
 • dom parafialny1

  Dom parafialny w Gorzycach wybudowany został w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Te dwadzieścia kilka lat to epoka w naszej polskiej historii. Pamiętamy, że budynek ten miał służyć głównie nauce religii oraz dla działalności duszpasterskiej, kulturalnej oraz społecznej. Pomimo tego, że po przemianach z roku 1989 nauczanie religii powróciło do szkół, okazały obiekt zawsze tętnił i tętni życiem. Wielka to zasługa ks. Władysława Drewniaka - proboszcza parafii gorzyckiej.

  .
 • Piętnasty marca, piątek. Kalendarz wskazywał już wiosnę prawie … . Ogromna śnieżyca i zawierucha – zasypało całą okolicę. Nasze służby komunale dwoiły się i troiły aby przywrócić przejezdność dróg.

  Na ten właśnie dzień Pan Marian Grzegorzek zapraszał mieszkańców Wrzaw na rozmowy o przyszłości. Pomimo takich warunków, wszyscy przybyli. Dyskutowano o kanalizacji, o nowych zasadach odbioru i zagospodarowania odpadów; dyskutowano także o planie odnowy wsi.

  .
 •  

  Mieszkańcy Sokolnik włączyli się bezpośrednio w budowę placu zabaw przy skrzyżowaniu Zwierzynieckiej z Furmańską. Od kilku dni porządkują ogrodzony już teren placu. Teren został wykoszony, wycięte zostały zbędne zakrzaczenia. Zrobiło się przejrzyście, przyjemnie i przytulnie zarazem.

  .
 • Już od kilku dni w Gminie Gorzyce w pełni funkcjonują dwie nowe instalacje solarne, których celem jest zapewnienie dostaw w energii dla potrzeb podgrzewania ciepłej wody użytkowej w budynkach stanowiących własność Gminy Gorzyce. Instalacje przeszły pomyślnie odbiory techniczne prowadzone przez inspektorów nadzoru i wykazują pełną sprawność.

  .
 • DSC00538m

   

    

  W niedzielę 1.09.2013 na Jasnej Górze miały miejsce uroczystości związane z Dożynkami. Uczestniczyło w nich kilkadziesiąt tysięcy wiernych, a wśród nich Prezydent i Minister Rolnictwa. W trakcie Dożynek Jasnogórskich wszyscy dziękowali za urodzajne tegoroczne plony i modlili się za podobne w przyszłości. Nie zabrakło też rozważań o kondycji polskiej wsi. 

  .
 •  Przeprowadzone w sierpniu pomiary natężenia ruchu na drodze gminnej Gorzyce – Orliska, prowadzącej przez most na rzece Łęg przewyższyły nasze najśmielsze oczekiwania. Z pomiarów wynika, że w godzinach 6.00 – 22.00 przez most przejeżdża ponad 400 pojazdów – przeważnie są to samochody osobowe.

  Każdy z przejeżdżających skraca drogę o około 7-8 kilometrów w stosunku do połączeń okrężnych (sprzed inwestycji) pomiędzy Gorzycami a Orliskami.

  .
 • dkwzaprasaz

  .
 •  

  Gmina Gorzyce zajęła 72. miejsce awansując ze 134 w tabeli gmin wiejskich pow. 10 tysięcy mieszkańców wydających najmniej na administrację w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ranking wydatków bieżących na cele administracyjne został opublikowany w najnowszym numerze Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota".

  Dwutygodnik „Wspólnota” publikuje raport corocznie. Ocenie podlegają wszystkie samorządy w Polsce z podziałem na grupy odpowiadające ich wielkości lub statusowi administracyjnemu.

  .
 • Gorzyckie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ZAPRASZA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE 
  Temat:  Młodzież a alkohol.

  Zajęcia odbędą się w dniu 5 WRZEŚNIA 2013 o godz. 15: 00  ul. 3 Maja 4/15. Zajęcia odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego:  PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM

  Zajęcia prof. są współfinansowane ze środków Gminy Gorzyce

  .
 • Gorzyckie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ZAPRASZA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE 
  Temat:  Alkohol wrogiem człowieka i rodziny.

  Zajęcia odbędą się w dniu 5 WRZEŚNIA 2013 o godz. 13: 00  ul. 3 Maja 4/15. Zajęcia odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego: PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM

  Zajęcia prof. są współfinansowane ze środków Gminy Gorzyce.

  .
 • gokzaprasza1314m

   

  {youtube}QEfb3t1Jcmo{/youtube}

  .
 • Wójt Gminy Gorzyce organizuje odbiór zużytych opon. Do dnia 4 października 2012 r. zużyte opony można składować w wyznaczonych miejscach tj.:

  - Furmany – remiza OSP,
  - Gorzyce – parking obok cmentarza,
  - Motycze Poduchowne – remiza OSP,
  - Orliska – remiza OSP,
  - Sokolniki – obok boiska sportowego,
  - Trześń – ul. Sportowa obok boiska,
  - Wrzawy – remiza OSP,|
  - Zalesie Gorzyckie – świetlica.

  .
 • „ZE SZKOLNEGO BOISKA NA SPORTOWE IGRZYSKA” - uroczyste otwarcie boiska .

  W dniu 27 września br. w Trześni  przy Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbyła się wyjątkowo radosna dla  społeczności lokalnej impreza oddania do użytku boiska sportowego wielofunkcyjnego wybudowanego w ramach działania 4.2/413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW w zakresie ODNOWA I ROZWÓJ WSI. .

 • ŚWIĘTO RYBY W MOTYCZU PODUCHOWNYM

  30.09.2012 (niedziela) godz.14:00

  Dom Ludowy w Motyczu Poduchownym

  Wiecej szczegółów na plakacie w rozszerzeniu wiadomości.

   

  .
 • W wielu miejscach naszej gminy trwają intensywne roboty budowlane. Piękna pogoda sprzyja Wykonawcom tych robót.

  W Trześni obok szkoły zakończono właśnie budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego. Korzystają już z niego dzieci, młodzież i mieszkańcy. Boisko jest dostępne dla wszystkich. .

 • Początek XX wieku to okres intensywnego propagowania na wsi galicyjskiej nowej myśli rolniczej poprzez organizowanie stowarzyszeń Kółek Rolniczych. Idea Kółek Rolniczych miała swoich zapartych zwolenników, ale też i przeciwników, a też i sami włościanie nie zawsze z entuzjazmem podchodzili do propagowanych nowinek. Toteż duże znaczenie miało dotarcie do jak najszerszych mas chłopskich z przekazem korzyści, jakie niesie ze sobą organizowanie się w różne formy stowarzyszeń i związków. .

 • BEZPŁATNE BADANIE MAMMOGRAFICZNE

  FINANSOWANE PRZEZ NARODOWY FUNDUSZ ZDROWIA

  Badania będą przeprowadzane od godz. 9:00

  4 października (czwartek) w mammobusie przy Urzędzie Gminy w Gorzycach , ul. Sandomierska 75

  Zapisy pod nr: (42) 254 64 10,517 544 004 do rejestracji telefonicznej nalezy przygotować numer PESEL i numer telefonu.

  .
 • Szanowni Państwo,

  W załączeniu przedstawiamy skan decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego wstrzymującą wprowadzanie do obrotu na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, na okres 1 miesiąca, napojów alkoholowycho o  zawartości powyżej 20 % alkoholu wyprodukowanych na terytorium Republiki Czeskiej.

  .
 • Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty!

  W dniu 14 września w GBP w Gorzycach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pt. „Wakacyjne polowanie na czytanie” ogłoszonego w czerwcu br.

  Celem konkursu było nakłonienie  szerszej rzeszy mieszkańców do częstszego sięgania po książkę oraz udowodnienie, że czytanie może być świetną rozrywką nie tylko  w domu  na kanapie. Satysfakcję może dać szperanie między regałami w bibliotece czy księgarni,  czytanie książki w miłym zakątku i towarzystwie.Konkurs adresowany był do wszystkich fotografujących amatorów. Przedstawione  prace  zawierały w sobie elementy, pozwalające powiązać je z tematyką książki i czytelnictwa.

  .
 • Gorzyckie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

   Przypomina :

   że w I oraz III poniedziałek każdego miesiąca,

  w godz. 16 – 18, czynny jest punkt konsultacyjny rozwiązywania problemów alkoholowych, w budynku przy ulicy 3 Maja 4/15.

   Porady udzielane  są  w  ramach realizacji zadania publicznego:

  PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM

  Porady są współfinansowane ze środków  Gminy Gorzyce.

  .
 • "Nie umiera ten,
  Kto trwa w naszej pamięci"

  Z  wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość  o śmierci

    ŚP.

  Tomasza Paciorka

      Łączymy się w bólu z RODZINĄ ZMARŁEGO i składamy najgłębsze wyrazy współczucia

  Wójt Gminy Gorzyce, pracownicy Urzędu Gminy Gorzyce

   

  .
 • W niedzielę, 2 września obchodzono Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie. W uroczystości uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski i około 50 tys. osób. Wśród tłumu pielgrzymów na Jasnej Górze była, jak co roku delegacja z Gorzyc.

  Centralnym punktem święta była uroczysta Msza św. z błogosławieństwem wieńców żniwnych. Eucharystii odprawionej o godz. 11.00 na jasnogórskim szczycie przewodniczył metropolita częstochowski abp Wacałw Depo. Homilię wygłosił abp Józef Michalik.

  .
 •  22 września 2011r. w Krakowie odbyła się X Konferencja Programu Szkoły dla Ekorozwoju. W Konferencji wzięli udział nauczyciele z całej Polski przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, MEN, które wspierają program swoim patronatem, kuratoriów oraz organizacji pozarządowych. Nastąpiło wręczenie wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych w działania proekologiczne szkół i przedszkoli.

  Decyzją Kapituły Programu nasza placówka tj. Samorządowe Przedszkole w Gorzycach otrzymało Krajowy Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej będącym I etapem do pozyskania Międzynarodowego Certyfikatu Zielona Flaga.

  .
 • STUDIA LICENCJACKIE STACJONARNE (DZIENNE)

  STUDIA LICENCJACKIE NIESTACJONARNE (ZAOCZNE)

  Czas trwania nauki trzy lata (sześć semestrów)

  KIERUNEK: ZARZĄDZANIE

  Specjalności (do wyboru po 3 semestrze): EKONOMIKA I ORGANIZACJA FIRMY,  INFORMATYKA W ZARZĄDZANIU,  ZARZĄDZANIE W ADMINISTRACJI

  .
 • W dniu 30.09.2011 r. o godzinie 12:00 odbędzie się na terenie osiedla w Gorzycach happening w związku z rozpoczęciem realizacji projektu Internetowa Telewizja Gimnazjalna realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży „ SAMI DLA SIEBIE” działającego przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach, w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego Równać Szanse organizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży a sponsorowaną przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Młodzież uczestnicząca w przedsięwzięciu przejdzie ulicami osiedla i poinformuje mieszkańców o celach projektu i formach jego realizacji.

  .
 • Trwają intensywne pracy budowlane przy budowie mostu w ramach realizacji projektu pn. „Budowa mostu na rzece Łęg w ciągu projektowanej drogi gminnej Gorzyce -Orliska” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

  W ostatnich dniach co widać na załączonych poniżej zdjęciach zostało wykonane betonowanie płyty mostu.

  W najbliższym czasie będą wykonywane  prace wykończeniowe. Natomiast  w przyszłym roku wykonana zostanie droga łącząca Gorzyce z Orliskami.

  .

 • Poznawaj Polsk
  ę

  Konkurs ten skierowany jest do gimnazjalistów, uczących się w szkołach w miejscowościach do 20 000 mieszkańców. Konkurs jest trzyetapowy, przeprowadzamy go za pośrednictwem Internetu. W dwóch pierwszych etapach uczniowie rozwiązują testy wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczą dziedzin takich jak historia, historia sztuki, literatura, przyroda, Polska współczesna, etc.. Do finału będzie dopuszczonych około sześćdziesięciu uczniów, każdy z nich będzie miał za zadanie napisanie rozprawki na jeden z piętnastu tematów zaproponowanych przez Fundację.

  .
 • W dniu 12 września 2011 r. z inicjatywy Wójta Gminy Gorzyce Pana Mariana Grzegorzka odbyło się w Urzędzie Gminy Gorzyce spotkania dotyczące aktualizacji Planu Odnowy Miejscowości Gorzyce.

  Przedmiotem aktualizacji będzie sprawa kolejnego etapu rozbudowy remizy OSP w Gorzycach z przeznaczeniem na cele kulturalne oraz na potrzeby działających w środowisku organizacji pozarządowych.

  .
 • W dniu 7 września 2011 r. w Urzędzie Gminy Gorzyce odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Moje wspomnienia z powodzi 2010”ogłoszonym przez Wójta Gminy Gorzyce oraz Towarzystwo Kulturalno-Historyczne  Gminy Gorzyce.

   Rozstrzygnięcie konkursu ponad rok po dramatycznych przeżyciach, zostało zaplanowane nieprzypadkowo, bowiem władze gminy chciały, aby te wspomnienia podsumowały ten trudny okres, już w spokojnej i wyciszonej atmosferze.

  .
 • Wakacyjny konkurs Biblioteki rozstrzygnięty!

  9 września 2011r. w Wypożyczalni dla dzieci GBP w Gorzycach odbyło się wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu na „Najlepszego Czytelnika wakacji 2011r.”

  Laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy Wszystkich mieszkańców Gminy Gorzyce do korzystania z księgozbioru Biblioteki.

   

  .
 • Była swoistym symbolem, rodzajem drogowskazu, punktem odniesienia. Stanowiła miejsce, do którego po latach często powracało się pamięcią. Ta żyjąca we wspomnieniach nasza szkoła, ten ważny dla kilku pokoleń uczniów i nauczycieli, dla kilku pokoleń mieszkańców Wrzaw obiekt, dziś już nie istnieje.

  Jej wzniesienie w 1886 r. było wielkim przejawem mądrości i dalekowzroczności myślenia naszych przodków. Był to bowiem budynek, który zapewniał znaczący przeskok cywilizacyjny w możliwości rozwoju i organizacji szkolnictwa ludowego.       5 września 2011 r.  obchodzić będziemy we Wrzawach  125. rocznicę tych wydarzeń.

   

  .
 • Przed kilkoma dniami ukazała się książka nawiązująca do przypadającej w tym roku kolejnej, już bardzo „okrągłej” rocznicy szkoły we Wrzawach pt. „Szkoła, która odeszła… - dzieje Szkoły Powszechnej we Wrzawach spisane w 125. rocznicę powstania”. Jej wydanie jest jednym z elementów  uroczystości, w ramach których dnia 5 września br. zostanie odsłonięty pomnik upamiętniający dawną Szkołę Powszechną, a plac na którym stanie, otrzyma imię byłego długoletniego kierownika, nauczyciela i społecznika Wincentego Siemka.

  Autorem książki jest Waldemar Prarat, zamieszkały we Wrzawach pasjonat historii regionu nad Wisłą, Sanem i Łęgiem.

  .
 •  

  Na terenie województwa podkarpackiego rozpoczyna działalność naukowo-dydaktyczną Wydział Zamiejscowy w Nisku Wyższej szkoły Bezpieczeństwa i Ochrony im. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie. Wydział rozpoczyna działalność od 1 października 2011r. Uczelnia, w strukturze której funkcjonuje Wydział Zamiejscowy powstała decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w roku 2005.

   

  .

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Czerwiec 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.