Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 11listopada oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Filtr
 • unia polskaNa zadania inwestycyjne i remontowe poniesiono w latach 2007-2014  prawie 50 mln zł z czego prawie połowawydatków została sfinansowana ze środków zewnętrznych zarówno z Unii Europejskiej jak z budżetu państwa. Głównym zadaniem inwestycyjnym jakie gmina realizowała w tym czasie to budowa kanalizacji sanitarnej  - Gminne sprawy: wodociągi i kanalizacja

   Poniżej przedstawiamy zestawienie tych wydatków:

  ZESTAWIENIE INWESTYCJI I ZADAŃ REMONTOWYCH ZREALIZOWANYCH W LATACH 2007-2014

   

 • radagPostanowienie nr 217/2014 Komisarza Wyborczego w Tarnobrzegu z dnia 25 listopada 2014 r.

   w sprawie zwołania Sesji Rady Gminy Gorzyce w celu złożenia ślubowania przez radnych jak i wójta wybranych w głosowaniu w dniu 16 listopada 2014 r.

  Treść Postanowienia nr 217/2014

  Sesja odbędzie się w dniu 1 grudnia 2014 r.  o godz. 14:00 w świelicy wiejskiej w budynku Remizy OSP w Gorzycach, ul. Pańska 1.

 • PARPl

  Szanowni Państwo,

  W związku z realizacją projektu: „Ekobiznes to czysty zysk! Wsparcie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie stosowania rozwiązań prośrodowiskowych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Grupa Szkoleniowo Doradcza Europlus ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w całkowicie bezpłatnych szkoleniach z zakresu szeroko pojętych rozwiązań środowiskowych.

 • strategia2020Tak jak wcześniej sygnalizowaliśmy, przedstawiamy projekt dokumentu: „Gmina Gorzyce 2020, Strategia rozwoju”.

  Obecnie projekt jest na etapie uzgodnień wynikających z ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

 • zsitkh                KONKURS!!!                    

   Zespół Szkół im. por. Józefa Sarny w Gorzycach oraz Towarzystwo Kulturalno – Historyczne Gminy Gorzyce ogłaszają II edycję konkursu pt. „Powiat tarnobrzeski w latach powojennych”.

               W 2015 r. obchodzić będziemy bardzo ważne rocznicę związane z historią Polski i naszego regionu:

   70. rocznicę zakończenia II wojny światowej, oraz 71. rocznicę wyzwolenia terenów powiatu tarnobrzeskiego spod okupacji hitlerowskiej.

 • gbibpNowe książki w bibliotece w ramach programu Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”

  Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach uzyskała dofinansowanie z Biblioteki Narodowej w kwocie 5 200,00 zł na zakup nowości wydawniczych do bibliotek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zgodnie z umową  1733,00 zł z ogółu dofinansowania zostało przeznaczone na zakup literatury dla dzieci i młodzieży.

 • OSTRZEŻENIE BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH W KRAKOWIE

  ZJAWISKO – OBLODZENIE (prawdopodobieństwo 80%)

  STOPIEŃ ZAGROŻENIA - 1

  Ważność:

  OD GODZ. 19:00 DNIA 25.11.2014 DO GODZ. 07:00 DNIA 26.11.2014

 • szmsŚrodowiskowy Dom Kultury w Gorzycach zaprasza dzieci na Spotkanie z Mikołajem 6.12.2014/sobota godz. 16:30 w sali widowiskowej ŚDK Gorzyce. Wystąpi zespół Fokus. szczegółowe informacje tel. 15 836 2 131.

 • 116.11.2014 zespół taneczny Prologos z Domu Kultury w Sokolnikach wziął udział w Open Polish Dance Cup - Busko Zdrój 2014, gdzie w konkurencji tanecznej Jazz Dance zajął II miejsce. Zawody odbywały się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

 • skgwlwowieWygrana Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach samorządowych 2014 r. w gminie Gorzyce zachęca do zapoznania się z dziejami tego ruchu, który powstał w Rzeszowie w 1895 r., jako Stronnictwo Ludowe, zaś na terenie powiatu tarnobrzeskiego ma dość bogatą historię. parlamentarną.

  Świadomość integracji chłopskiej i obrony swoich praw zaczyna się w okresie zaborów, z chwilą zniesienia pańszczyzny i ustanowienia przez władze austriackie Krajowego Sejmu galicyjskiego z siedzibą we Lwowie.

 • etap koncowy13Zakończony został następny etap budowy ciągu pieszo-rowerowego przy drodze krajowej nr 77 w msc. Gorzyce.

  Trochę historii…

  W latach 2009 -2010 został wykonany I etap realizacji tej inwestycji, wówczas wykonano odcinek o długości 336m od skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Sandomierską do skrzyżowania z ul. Fantazją .Wartość I etapu tej inwestycji to 92tys. zł w całości pokryta ze środków budżetu gminy Gorzyce.

 • pnW dniu 9 listopada odbyły się ostatnie mecze w piłce nożnej rundy jesiennej sezonu piłkarski ego 2014/2015 r. w Klasie Okręgowej. Z tej okazji przedstawiamy podsumowanie naszych drużyn z terenu gminy Gorzyce uczestniczących w  rozgrywkach piłkarskich.

 • plakat rakjelitaSamodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie zaprasza na BEZPŁATNE BADANIA Z ZAKRESU Profilaktyki Raka Jelita Grubego

   Program finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia w ramach Ogólnopolskiej Akcji Profilaktycznej.

  Rejestrować można się codziennie osobiście lub telefonicznej od godz. 7:00-14:00 pod nr (15) 846 26 51 wew. 177

  Więcej szczegółów na plakacie w rozszerzeniu.

 • Wojt GminySzanowni Państwo!

  Mieszkańcy Gminy Gorzyce!

  W dniu wczorajszym rozstrzygnęli Państwo w demokratycznych wyborach o personalnym kształcie władz naszego gminnego samorządu.

  Z tej przyczyny chcę wszystkim mieszkańcom gminy podziękować za to, ze dane mi było sprawować zaszczytną i odpowiedzialną funkcję wójta przez dwie kadencje. W tym czasie musiałem sprostać wielu wyzwaniom i jestem przekonany, że dobrze wykonałem swoje zadanie. Zarówno w dramatycznym okresie powodzi z 2010 r. jak i w codziennej pracy na rzecz naszej gminy. W czasie tych ośmiu ostatnich lat, w odpowiedzi na Państwa oczekiwania, zrealizowanych zostało bardzo dużo projektów społecznych i inwestycyjnych. Przyniosło to mi wiele osobistej satysfakcji.

  Dziękuję także pracownikom gminnych jednostek organizacyjnych za zaangażowanie i pracę na rzecz mieszkańców.

  Pozostawiam Państwu nasze publiczne sprawy w dobrej kondycji i porządku. Wyrażam także głęboką nadzieję, że nowe władze naszej gminy podołają wyzwaniom jakie niesie przyszłość i spełnią także Państwa oczekiwania.

  Życzę wszystkim mieszkańcom naszej gminy wszelakiej pomyślności na następne lata.

  Marian Grzegorzek

 • Ignacy Moscicki w dzikowie20 lipca 1929 r. w Tarnobrzegu miała miejsce niezwykła uroczystość. Miasto gościło ówczesnego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Ignacego Mościckiego. Była to jedna z wielu miejscowości, którą odwiedziła głowa państwa w podróży po Małopolsce, przed zbliżającymi się wyborami do parlamentu w 1930 r. Wcześniej prezydent RP był w Mielcu i Baranowie. 

 • przejazd03Koniec kadencji władz samorządowych to okazja do wielu podsumowań i analiz. Niemal codziennie zasypywani jesteśmy różnego rodzaju zestawieniami. Wszystkie rankingi mają swoje zalety i wady. Trudno jest znaleźć optymalne kryteria, które pokazywałyby prawdziwy wkład władz samorządowych w rozwój swoich jednostek.

  Taką poważną próbę podejmuje „Wspólnota” Pismo Samorządu Terytorialnego we współpracy z firmą Curulis z Poznania podsumowując kadencję 2010-2014.

 • wp4Muzeum Historyczne m. Tarnobrzega oraz Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu ustanowiło w tym roku Nagrodę im. Michała Marczaka za wybitne osiągnięcia w dziedzinie historii lokalnej oraz regionalistyki.
  Laureatem I edycji tej Nagrody został Waldemar Prarat z Wrzaw.
  Uroczystość wręczenia nagrody miała miejsce dnia 9 listopada 2014 r. w Zamku Dzikowskim w trakcie trwania sesji popularno – naukowej zorganizowanej w 280. rocznicę zawiązania Konfederacji Dzikowskiej.

 • 01Środowiskowy Dom Kultury w Gorzycach zaprasza na wystawę „Rękodzieło naszą pasją”. Prace wykonane pod kierunkiem Pani Teresy Jasińskiej przez Koło Miłośników Rękodzieła działające przy Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli.

   

 • 4

  9 listopada 2014 r. o godz. 17. w Środowiskowym Domu Kultury odbyła się promocja 7 numeru "Chaty", rocznika Towarzystwa Kulturalno-Historycznego Gminy Gorzyce. Numer ten poświęcony jest historii Gorzyc i powiatu tarnobrzeskiego w okresie I i II wojny światowej

  Prelekcję poprowadziła Pani dr. Lucyna Łysiak - Kosowska - prezes Towarzystwa Kulturalno - Historycznego Gminy Gorzyce, redaktor naczelna "Chaty". Autorka większości tekstów prezentowanego numeru.


   

 • 6            Dnia 6 listopada 2014r. w PSP im. Marii Konopnickiej w Trześni odbyła się I edycja konkursu wiedzy o gminie Gorzyce dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych z terenu gminy.

  Głównym celem konkursu było promowanie wśród młodych mieszkańców wiedzy na temat gminy, w której mieszkają oraz poszerzanie wiedzy na temat roli i zasad funkcjonowania samorządu lokalnego.

  Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczniowie rozwiązując zadania konkursowe wykazali się dużą znajomością zagadnienia.

 • wrzawy26Uroczyste obchody Święta Niepodległości rozpoczęto we Wrzawach Mszą Świętą, następnie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół we Wrzawach, pod kierunkiem Pani Barbary Kuduk. Młodzież zaprezentowała w Domu Kultury montaż słowo – muzyczny.

  W drugiej części programu licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć występ Zespołu SIARKOPOLANIE oraz wysłuchać piosenek wykonanych przez solistki Z DK Wrzawy.

  Po uroczystej akademii w Domu Kultury we Wrzawach odbyło się uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablic pamięci mieszkańców Wrzaw-ofiar I i II wojny światowej oraz Kaliksta Horocha-fundatora pomnika bitwy pod Wrzawami (miejsce Dąbrowa Wrzawska).

 • 15Obchody Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2014 r. rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę o godz. 11.00 w Kościele parafialnym w Gorzycach. Bezpośrednio po Mszy, uczestnicy wraz ze sztandarami, delegacjami władz samorządowych, zakładowych, związkowych, wyruszyli w pochodzie na cmentarz parafialny, by złożyć biało – czerwone wiązanki kwiatów pod pomnikiem żołnierzy z Gorzyc, poległych w czasie I i II wojny światowej. Pomnik ten został postawiony w 1928 roku z inicjatywy ks. Adama Osetka.

 • tarr1Tarnobrzeska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z firmą be creative CAD organizuje w Tarnobrzegu w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości dn. 18 listopada 2014r., jednodniowe szkolenie (4 h zegarowe).

 • honorowy obywatel07W dniu dzisiejszym (12 listopada 2014 r.) Rada Gminy Gorzyce podjęła uchwałę w sprawie nadania godności Honorowego Obywatelstwa Gminy Gorzyce księdzu Władysławowi Drewniakowi. Ksiądz prałat Władysław Drewniak – proboszcz Parafii św. Franciszka Salezego i św. Andrzeja Boboli w Gorzycach, dziekan Dekanatu Gorzyckiego to wielki kapłan i człowiek.

   

 • Okoń6

  3 listopada 2014 r. minęło 96 lat od pamiętnej daty, gdy mieszkańcy parafii Radomyśl wraz z duchownym przywódcą księdzem Eugeniuszem Okoniem zlikwidowali słup graniczny, dzielący Polskę wschodnią pośród dwa państwa zaborcze: austriackie i rosyjskie.

 • mapa wyborowlZbliżające się wybory samorządowe odbędą się według nowych zasad. Radnych gminnych wybierzemy w okręgach jednomandatowych, czyli będziemy głosować tylko na jednego kandydata do rady.

  Oznacza to zmiany w większych miejscowościach jak Gorzyce, Wrzawy. Miejscowości te podzielone zostały na okręgi wyborcze według zasad określonych w Kodeksie Wyborczym.

 • edukacji1Niektórzy mówią, że to na wybory …

  Na Osiedlu Gorzyce rozpoczęły się prace przy budowie parkingów przy ul. Edukacji Narodowej. Problem parkingów przy tej ulicy zostanie prawie całkowicie rozwiązany. Przypominamy, że wcześniej wybudowano dwa parkingi. Jeden po lewej stronie ulicy – naprzeciwko budynku szkoły, a drugi przy bloku nr 2.

 • B1920x1200iuro Powiatowe ARiMR w Tarnobrzegu zaprasza na szkolenie w związku z nowym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  Szkolenie będzie dotyczyło PŁATNOŚCI BEZPOŚREDNICH W LATACH 2015-2020.

  Szkolenie odbędzie się  9 listopada 2014 r. o godz. 14:00w Remizie OSP w Trześni.

 • suczspsok1Sukces ucznia Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Sokolnikach
  Jakub Bartman, ucz. kl. VI, zakwalifikował się do II etapu konkursu
  przedmiotowego z
  przyrody dla uczniów szkół podstawowych, który odbędzie się 6 grudnia 2014
  roku.
   Życzymy mu powodzenia i trzymamy kciuki.

 • 04Podstawowym działem w zarządzaniu bezpieczeństwem na terenie gminy jest zarządzanie kryzysowe (jest to działalność organów administracji publicznej będąca elementem kierowania bezpieczeństwem narodowym, która polega na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, przygotowaniu do podejmowania nad nim kontroli w drodze zaplanowanych działań, reagowaniu w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowych oraz odtwarzaniu infrastruktury lub przywracaniu jej pierwotnego charakteru). Zarządzanie kryzysowe to zadanie własne gminy, finansowane z własnego budżetu.

 •  

  W dniach 12 – 17 października 2014 r. 11 – osobowa grupa młodzieży i nauczycieli z Zespołu Szkół w Gorzycach uczestniczyła w międzynarodowej wymianie w ramach programu Comenius, którego ideą przewodnią jest „Porozumiewanie się między pokoleniami”.

 • plakat chataGminny Ośrodek Kulłury w Gorzycach zaprasza na promocję książki CHATA 7 czyli historia Gorzyc i powiatu tarnobrzeskiego w okresie l i II wojny światowej książka liczy 216 stron i zawiera 70 zdjęć
  ilustrujących miejscowości: Tarnobrzeg, Sokolniki, Trześń, Rozwadów, Chmielów, Grębów. Krawce, Nowa Dęba.
  9 listopada 2014 r
  godz. I7:00

 • plakat11Obchody ŚwiętaNiepodległości
  11 listopada
  8 listopada 2014
  godz. 9:00 - VII Bieg Niepodległości
  11 listopada 2014
  godz. 11:00 Msza św. za Ojczycnę po Mszy przemarsz na Cmentarz Parafialny w Gorzycach - złożenie kwiatów przez władze samorządowe, następnie przemarsz pod kaplicę Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

 • rocznica furmany0222 października 2014 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Jachowicza w Furmanach obchodziła piątą rocznicę nadania imienia. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście, między innymi Pan Marian Grzegorzek – Wójt Gminy Gorzyce, pan Mirosław Kopyto – przewodniczący Rady Gminy Gorzyce oraz emerytowani nauczyciele szkoły – pani Teresa Wilk i pani Helena Ptak. Dyrektor szkoły pani Jolanta Rękas przypomniała ważne wydarzenia z życia szkoły oraz sukcesy uczniów z ostatniego 5-lecia. 

   

 • 2W Trześni ukończono już remont mostu „na Benca”. Remont polegał na zastąpieniu uszkodzonego pomostu drewnianego, pomostem żelbetowym z nawierzchnią asfaltową. O potrzebie tej inwestycji nie trzeba nikogo przekonywać. Most, jak wcześniej pisaliśmy (W Trześni rozebrano most), spełnia bardzo ważną funkcję w lokalnej komunikacji.
  Obecnie trwa procedura odbioru.
  Poniżej kilka zdjęć mostu, który łączy …

   

 • pomnikwParafia Wrzawy, Dom Kultury we Wrzawach, Zespół Szkół we Wrzawach Rada Sołecka Wsi Wrzawy, Ochotnicza Straż Pożarna Wrzawy serdecznie zapraszają NA UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW NARODOWEGO ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ 100. ROCZNICY WYBUCHU I WOJNY ŚWIATOWEJ 75. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ

 • DSC01041

  Edukacja – najważniejsze i największe zadanie własne gminy. O edukacji publicznej jako zadaniu własnym gminy mówi ustawa o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r., poz. 594 z późn. zm.) w art. 7 ust. 8. Edukacja w gminie obejmuje zakładanie i prowadzenie szkół podstawowych i gimnazjów, co precyzuje ustawa o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r., nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) w treści art. 5 ust. 5.

  Zasadniczo gmina jako organ prowadzący odpowiada za finansowanie gminnego systemu edukacji oraz za wiele innych elementów – głównie o charakterze organizacyjnym. Sprawy nadzoru pedagogicznego pozostawiono organowi administracji rządowej – kuratorowi oświaty.

   

 • plakat 8.11VII BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

  • Bieg ulicami Osiedla Gorzyce dla upamiętnienia 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

  8 listopad 2014 r. (SOBOTA)

  Zbiórka o godz. 8:30.

 •  Wykaz gruntów mienia komunalnego przeznaczonych do dzieżawy w 2014 roku-do pobrania

  .
 • mikolaj2013

  .
 • 1. Tekst

  2. Tekst

  3. Tekst

  4. Tekst

  5. Tekst

  1) Tekst

  2) Tekst

  3) Tekst

  4) Tekst

  a) Tekst

  b) Tekst

  c) Tekst

  d) Tekst

  6. Tekst

  7. Tekst

  8. Tekst

  9. Tekst

  .
 • OSTRZEŻENIE BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH W KRAKOWIE
  ZJAWISKO – ZAWIEJE/ZAMIECIE ŚNIEŻNE Stopień zagrożenia – 1

  Ważność:

  Od 2013-11-25 06:00:00 do 2013-11-25 19:00:00

  .
 • Wójt Gminy Gorzyce
  zaprasza na imprezę mikołajkową dzieci w wieku od 6-ciu do 12 lat,
  na pokaz treningowy pod okiem Mariusza Kukiełki reprezentanta Polski, zawodnika:

  KS "Siarki" Tarnobrzeg,
  KS "Wisły" Kraków,
  PAOK-u Saloniki,
  Energie Cottbus i wielu innych znakomitych klubów.

  .
 • .
 •  Mieszkańcy Gminy GORZYCE

         Informuję, że w dniu 22 listopada 2013 r. (piątek) o godzinie 17:00 i 17:30zostaną uruchomione syreny alarmowe w związku z przeprowadzeniem wojewódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania.

         Trening ma na celu :

  Doskonalenie obsad osobowych formacji obrony cywilnej systemu wykrywania i alarmowania /SWA/ w prognozowaniu sytuacji po wystąpieniu nadzwyczajnych zagrożeń oraz wypracowaniu wniosków i propozycji do decyzji szefa Obrony Cywilnej Gminy w sprawie prowadzenia działań ratowniczychi ochronnych.

                                                                                                                                  Wójt Gminy Gorzyce

                                                                                                                               mgr inż. Marian Grzegorzek

  .
 •  Gorzyckie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ZAPRASZA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE 

  Temat:  Być dobrym dla siebie – budowanie poczucia własnej wartości.


  Zajęcia odbędą się w dniu 25 LISTOPADA 2013 o godz. 15: 00  ul. 3 Maja 4/15
  Zajęcia odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego: PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM
  Zajęcia prof. są współfinansowane ze środków Gminy Gorzyce.

  .
 • Gorzyckie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ZAPRASZA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE 
  Temat:  Życiowe cele i droga do nich.


  Zajęcia odbędą się w dniu 25 LISTOPADA 2013 o godz. 14: 00  ul. 3 Maja 4/15
  Zajęcia odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego:
  PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM
  Zajęcia prof. są współfinansowane ze środków Gminy Gorzyce.

  .
 • Z faktami trudno dyskutować. Ta zasada nie ma jednak zastosowania do opinii wygłaszanych  w lokalnej prasie przez jednego z naszych radnych (Echo Dnia z 19 listopada 2013 r., artykuł na pierwszej stronie: „Gmina czeka na komornika”).

  Sprawa zwrotu do Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) kwoty 93 tys. zł była wprowadzona pod obrady sesji rady wielokrotnie:
  28 czerwca, 24 lipca, 30 sierpnia, 26 września i 12 listopada.

  .
 • Zastraszające dane statystyczne w czytelnictwie? 

  Nie w naszej gminie !

  Gminna Biblioteka Publiczna w Gorzycach i jej trzy filie: w Trześni,Sokolnikach i Wrzawach cieszą się od lat niesłabnącym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

  .
 • Gorzyckie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ZAPRASZA NA BEZPŁATNE ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE 
  Temat:  Sensowne spędzanie wolnego czasu, czyli ja nie marnuje sobie życia

  Zajęcia odbędą się w dniu 19 LISTOPADA 2013 o godz. 16: 00  ul. 3 Maja 4/15 
  Zajęcia odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego: PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM 
  Zajęcia prof. są współfinansowane ze środków Gminy Gorzyce.

  .
 • Gorzyckie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ZAPRASZA NA BEZPŁATNE SZKOLENIA 
  Temat:  Leczenie uzależnienia od alkoholu. 

  Zajęcia odbędą się w dniu 19 LISTOPADA 2013 o godz. 14: 00  ul. 3 Maja 4/15
  Zajęcia odbędą się w ramach realizacji zadania publicznego: PRZECIWDZIAŁANIE UZALEŻNIENIOM I PATOLOGIOM SPOŁECZNYM
  Zajęcia prof. są współfinansowane ze środków Gminy Gorzyce.

  .
 • Przedwczoraj, w niedzielę 17 listopada, do świetlicy w budynku remizy przybyła liczna grupa mieszkańców Furman. Zebranie wiejskie zostało zwołane przez sołtysa Wiesława Biskupa na wniosek wójta Mariana Grzegorzka. W zebraniu uczestniczył Dariusz Bukowski – przewodniczący rady powiatu, Tadeusz Turek i Krzysztof Maruszak – radni rady gminy oraz Jan Czech – sekretarz gminy.

  Dlaczego wójt złożył wniosek o zwołanie tego zebrania? W czasie kampanii prowadzonej przed referendum gminnym w sprawie odwołania wójta rozpowszechnionych zostało wiele różnych haseł, w tym informacja dotycząca rzekomego zamiaru likwidacji szkół przez wójta. Szkoła w Furmanach jest najmniejszą szkołą podstawową na terenie Gminy Gorzyce. W klasach 1-6 uczy się w niej obecnie 57 dzieci i w zerówce 13. Pogłoski o likwidacji szkoły wydały się więc prawdopodobne i mieszkańcy licznie poszli do referendum.

  .
 • 11 Listopada o godz. 9:00 ruszył Gorzycki VI Bieg Niepodległości organizowany przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzycach i Gminny Ośrodek Kultury.

       Dwieście piętnaście dzieci i młodzieży wraz z rodzicami postanowili właśnie w ten zdrowy sposób świętować odzyskanie niepodległości, tak więc można powiedzieć, że z roku na rok jest coraz więcej chętnych uczestników do biegania.

  .
 • Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. w Mielcu, zaprasza na kolejny dyżur Punktu Konsultacyjnego KSU, który odbędzie się 13-11-2013 r. w Urzędzie Gminy Gorzyce. Przez cały czas trwania dyżuru (w godzinach 9-14), Konsultant będzie udzielał indywidualnych, bezpłatnych informacji dla przedsiębiorców oraz dla osób zamierzających rozpocząć własną działalność gospodarczą na temat m.in.: zasad podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej i możliwości otrzymania wsparcia finansowego na ten cel z różnych źródeł.

  .
 • Obecnie gmina przymierza się do ustanowienia kolejnych 2 pomników przyrody w miejscowości Trześń (Dębina). Drzewa kwalifikujące się na pomniki przyrody to dęby szypułkowe o obwodach pni: 300cm i 280cm. Kompetencję do ustanowienia pomników przyrody posiada rada gminy po wcześniejszym uzgodnieniu z regionalnym dyrektorem ochrony środowiska.

   Trzeba zaznaczyć, że decyzja taka będzie w przyszłości wymagać nakładów finansowych na pokrycie kosztów pielęgnacji tych drzew, aby zachować je dla przyszłych pokoleń.

  .
 • Zachęcamy wszystkie stowarzyszenia z terenu Gminy Gorzyce do ubiegania się o środki z Programu Operacyjnego Kapitał ludzki, Priorytet IX Rozwój Wykształcenia i kompetencji w Regionach, Działanie 9.5 Oddolne Inicjatywy Edukacyjne na obszarach Wiejskich

  Szczegóły konkursu dostępne są na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie: http://pokl.wup-rzeszow.pl

   

  .
 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach  zaprasza na uroczystość z okazji  ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI  w dniu 8 listopada 2013 r. o godz. 16:30

  .
 •     Główny Inspektor Sanitarny  Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  O S T R Z E G A J Ą 

  przed spożywaniem alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi i zwraca się z prośbą o informowanie użytkowników alkoholu o konsekwencjach picia alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła

  4-15 ml (½ kieliszka do wódki) alkoholu metylowego uszkadza nerw wzrokowy
  30 ml (ok. 1 kieliszek wódki) alkoholu metylowego to dawka śmiertelna

   

  .
 •  25-27 października br. na Orawie odbyła się  XVII edycja Festiwalu Piosenki Religijnej „Stabat Mater”. Tegoroczny festiwal przyciągnął ponad 400 młodych artystów, którzy przez 2 dni prezentowali swoje aranżacje w auli Zespołu Szkół im. Bohaterów Westerplatte w Jabłonce.
  Niedzielny finał wyłonił zwycięzców i laureatów XVII Festiwalu Piosenki Religijnej a wśród nich Weronika Kowalczuk i Jakub Pacura, którzy zdobyli Grand Prix w kategorii zespoły.

  .
 • .
 • Jak donosi lokalna prasa inicjatorzy referendum gminnego nie pogodzili się ze stanowiskiem komisarza wyborczego w Tarnobrzegu w sprawie artykułu „Gdzie są granice przyzwoitości?” zamieszczonego na stronie internetowej urzędu gminy w dniu 22 października. Przewodniczący rady zapytał dodatkowo Państwową Komisję Wyborczą, która w pełni poparła stanowisko komisarza wyborczego w Tarnobrzegu. Ponadto przewodniczący złożył zawiadomienie na policję o możliwości popełnienia przeze mnie wykroczenia. Więc jednak jakieś sprawy postreferendalne toczyć się będą.
  A gdzie rozmowy o przyszłości, o nowym okresie programowania?
  Czy dyskusję o nowej strategii gminy trzeba odłożyć?
  Czy po to zostaliśmy wybrani przez mieszkańców aby zajmować się sobą?
  Takich pytań można sformułować zapewne wiele … . 

  Marian Grzegorzek

  http://www.gminagorzyce.pl/j3/index.php/54-urzd-gminy/832-radni-sie-skarza-do-komisarza

  .
 • .
 • .
 • .
 • ZJAWISKO – INTENSYWNE OPADY DESZCZU
  STOPIEŃ ZAGROŻENIA – 1 (PRAWDOPODOBIEŃSTWO 90%)

  Ważność:
  OD GODZ. 10:00 DNIA 5.11.2013 DO GODZ. 07:00 DNIA 6.11.2013

  Przebieg:
  Przewiduje się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 40 mm.
  O ewentualnych zaistniałych zdarzeniach proszę informować w godzinach pracy Urząd Gminy w Gorzycach tel. 158362075, a po godzinach pracy, w nocy i w dni świąteczne KM PSP w Tarnobrzegu tel. 8233507, tel./fax 8233568.

  .
 • Nowa perspektywa unijna na lata 2014-2020 może pogłębić niekorzystne różnice w poziomie życia na wsi względem dużych miast. Brak możliwości wspierania inwestycji w drogi gminne i powiatowe, brak możliwości wspierania gospodarki wodno-ściekowej – to główne, aczkolwiek zapewne nie wszystkie, planowane ograniczenia gmin wiejskich w dostępie do środków z nowej perspektywy.

  .
 • W dniach 23-24 listopada 2012 r. na terenie Podkarpackiego Centrum Hurtowego „AGROHURT" S.A w Rzeszowie odbyła się wystawa produktów tradycyjnych regionalnych i lokalnych „PODKARPACKIE REGIONALIA". Udział w tej wystawie wzięły wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu całej Gminy Gorzyce występując pod szyldem ”Koło Gospodyń Wiejskich Gminy Gorzyce”.

  Współorganizatorami imprezy byli: Samorząd Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpacka Izba Rolnicza.

  Wystawa podkarpackich produktów lokalnych jest działaniem zmierzającym do rozwoju rynku żywności tradycyjnej, ekologicznej, regionalnej i lokalnej. Impreza odbyła  się w ramach kampanii promującej podkarpackie produkty rolno – spożywcze wysokiej jakości.

  .
 • Gorzyckie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

  Zaprasza na bezpłatne szkolenie na temat; 

  CIĄŻA I ALKOHOL W TROSCE O TWOJE DZIECKO

  Zapraszamy, osoby uzależnione od alkoholu.Członków rodzin osób uzależnionych, wszystkich, którzy czują emocjonalny związek z osobami uzależnionymi.Oraz wszystkich innych mieszkańców gminy, którzy potrzebują pomocy oraz wsparcia.

  Szkolenie odbędzie się w dniu 27 listopad 2012 o godz. 16  ul. 3 Maja 4/15

  .

 • Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzycach obecnie realizuje projekt „Edukacja kluczem do sukcesu” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet Priorytet IX Działanie 9.1 Poddziałanie 9.1.2.

  W  celu rozeznania rynku i zbadania ofert rynkowych w zakresie dostawy materiałów niezbędnych do realizacji projektu, zwracamy się z prośbą o przesłanie Państwa propozycji, kosztorysów na niżej wymienione materiały.

  .
 • turniejkarate12m

   24.11.2012r Gorzycki Klub Karate Kypkushin serdecznie zaprasza na V Ogólnopolski Turniej Karate. W zawodach udział wezmą zawodnicy z naszego Klubu oraz z Klubów zaproszonych tj.DĘBICA, BRZOSTEK,LEŻAJSK,NOWA SARZYNA,POŁANIEC ,TARNOBRZEG. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

   

   

  .
 •  

  .
 • Informacja

  W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie funkcjonuje całodobowy, bezpłatny numer informacyjny pod którym osoby zainteresowane mogą uzyskać dane o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej z powodu złych warunków atmosferycznych.

  nr tel. 987 .

 • Dzień 11 listopada, Dzień Odzyskania Niepodległości uczciliśmy także w sposób radosny, poprzez sport i zabawę. Do tradycji już możemy zaliczyć kolejny,  V  Rodzinny Marszobieg Niepodległościowy.

  Organizatorami tej imprezy był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  oraz Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach.

  Bieg rozpoczął się w dniu 10 listopada 2012 r. o godz. 9:30 na trasie Środowiskowy Dom Kultury – ul. Żwirki i Wigury – ul.3-go Maja – ul. Por. Sarny – ul. Działkowców – ul. Piłsudskiego –  i zakończenie biegu na stadionie  GOSiR.

  .
 • Symbolicznym przecięciem wstęgi dokonano w dniu 13 listopada br. uroczystego  otwarcia drogi łączącej Dąbrowę Wrzawską z Pączkiem Gorzyckim. Na uroczystości obecni byli: Marian Grzegorzek – Wójt Gminy Gorzyce, Władysław Stępień – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Marian Kopyto - Sołtys Wsi Wrzawy,  Jan Czech – Sekretarz Gminy, Marian Urbaniak – pracownik UG oraz przedstawiciele Wykonawcy tj. firmy Skanska S.A.

   

  .
 • „Współczesne Niemcy”

  Uczennica klasy III Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach Zuzanna Chudy zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Goethego w Warszawie „Współczesne Niemcy”.

  .
 • Człowiek – najlepsza inwestycja
  EDUKACJA KLUCZEM DO SUKCESU

  .
 • W ostatnich dniach wykonano wiele zadań dotyczących remontu dróg gminnych.

  Największym z nich jest położenie nawierzchni asfaltowej na drodze nr 100106R łączącej Dąbrowę Wrzawską z Pączkiem Gorzyckim. Długość nowej nawierzchni to ponad 1100 m oraz nowe pobocza na długości całej drogi, czyli 1800 m. Ta inwestycja znacznie ułatwi i skróci mieszkańcom części Wrzaw dojazd do Gorzyc.

   

  .
 • 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

     W Szkole Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Sokolnikach  uczniowie klas 0 – III po raz drugi uczestniczyli w tej akcji promującej zdrowe odżywianie. ,,Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem !”  -   to przewodnie hasło , które w tym dniu towarzyszyło najmłodszym uczniom naszej szkoły.  Akcja ta miała na celu uświadomienie  wszystkim dzieciom, jak ważne jest dbanie o prawidłowy sposób odżywiania, a jednocześnie zachęcała  do   spożywania w szkole  drugiego śniadania. Uczniowie pod kierunkiem   i z pomocą wychowawczyń  z wielkim zaangażowaniem  i zapałem przygotowywali  kanapki,  zapiekanki, owocowe i warzywne  sałatki, twarożki  i  mleczne napoje. 

  .
 • Wójt Gminy Gorzyce informuje, że od dnia 12 listopada 2012 r. zostanie zmieniona lokalizacja przystanku komunikacji publicznej na terenie Osiedla Gorzyce.

  TREŚĆ OGŁOSZENIA

  .
 • V Bieg Niepodległości w Gorzycach .

 • Informacja Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu dotycząca wskazań bezpieczeństwa podczas ogrzewania pomieszczeń w sezonie zimowym oraz zagrożeń powodowanych przez tlenek węgla.

   

  INFORMACJA  PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W TARNOBRZEGU

  .
 • Mobilny Punkt Informacyjny w Gorzycach

   W ramach akcji „Mobilny Punkt Informacyjny” konsultanci z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Tarnobrzegu, Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług w Mielcu oraz Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Tarnobrzegu odwiedzą gminę Gorzyce.

  Serdecznie zapraszamy mieszkańców na indywidualne bezpłatne konsultacje nt. pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich (osoby prywatne, przedsiębiorców, organizacje pozarządowe i samorząd).

  Z pomocy ekspertów będzie można skorzystać 14 listopada (środa) w godzinach:

  - od 9.00 do 15.00 w Urzędzie Gminy Gorzyce, ul. Sandomierska 75

  .
 • .
 • KOMUNIKAT

   Wójt Gminy Gorzyce, działając na podstawie  ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r.  Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.), ogłasza konsultacje projektu uchwały Rady Gminy Gorzyce „W sprawie uchwalenia Programu współpracy Gminy Gorzyce z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2013 rok.” 

   Przedmiot konsultacji:

  Projekt uchwały Rady Gminy „W sprawie uchwalenia Programu współpracy Gminy Gorzyce z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2013 rok.”

   

    .

 •  Od października 2011roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzycach realizowany jest w dalszym ciągu projekt „Sukces w zasięgu ręki – II edycja” współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX  Poddziałanie 9.1.2.

  .
 • W Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego funkcjonuje bezpłatny, całodobowy numer informacyjny pod którym osoby zainteresowane mogą uzyskać dane o placówkach przygotowanych do przyjęcia osób w sezonie zimowym oraz zgłosić potrzebę udzielenia pomocy osobie zagrożonej z powodu złych warunków atmosferycznych

  nr tel. 987

  .
 • W niedzielne popołudnie Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie zaprasza wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego na imprezę artystyczno-wystawienniczą „Zimowe Spotkanie z Europejskim Funduszem Społecznym na Podkarpaciu”.

  Impreza odbędzie się 27 listopada br. w Regionalnym Centrum Sportowo – Widowiskowym „Podpromie” w Rzeszowie w godzinach od 13 do 19. –

  .
 • KONCERT CHARYTATYWNY NA RZECZ RODZINY POSZKODOWANEJ W POŻARZE

  27.11.2011 r. godz.16:00

  W programie wystapią zespoły GOK Gorzyce i zaproszeni goście

  Sala widowiskowa Środowiskowego Domu Kultury w Gorzycach

  PRZYJDŹ-POMÓŻ

  .
 •  19 listopada 2011 roku odbył się w Gorzycach XVIII Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem "Kto kocha ten śpiewa". Spotkanie zgromadziło ponad tysiąc młodych reprezentujących 56 zespołów z Diecezji Sandomierskiej i licznych duszpasterzy. Rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, w czasie której dokonano zawierzenia Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

   

  .
 • Zarząd Województwa Podkarpackiego

  informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy  w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013 w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania : Odnowa i rozwój wsiza pośrednictwem Forum Mieszkańców Wsi „SANŁĘG” Lokalna Grupa Działania w Zaleszanach, działającej na terenie gmin: Zaleszany, Radomyśl nad Sanem, Zaklików, Pysznica, Gorzyce i Grębów

  .
 • Zarząd Województwa Podkarpackiego

  informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy  w ramach działania Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 dla małych projektów tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3 ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi za pośrednictwem Forum Mieszkańców Wsi „SANŁĘG” Lokalna Grupa Działania w Zaleszanach, działającej na terenie gmin: Zaleszany, Radomyśl nad Sanem, Zaklików, Pysznica, Gorzyce i Grębów

  .
 • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów 11listopada oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

  Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Sokolnikach w dniu 10 listopada  uroczyście obchodziła  Święto Odzyskania  Niepodległości.

  Uczniowie klasy V  przygotowali przedstawienie teatralne obrazujące sceny z życia wielopokoleniowej   rodziny robotniczej  w 1918 roku, która borykała się z licznymi problemami ekonomicznymi.

  Celem programu artystycznego było ukazanie niepokoju naszych rodaków żyjących w tym czasie o przyszłe losy Polski , która po 123 latach niewoli zrzucała kajdany zaborcy.  By podkreślić doniosłość oraz  wyjątkowość niniejszego święta, wszyscy uczniowie i nauczyciele nosili w tym dniu, przypięte do ubrań biało – czerwone kotyliony jako symbole radości z odzyskania niepodległości oraz wiary i nadziei na lepsze jutro.

  Dzień wcześniej wspólne przygotowywanie kotylionów było sympatyczną zabawą, a jednocześnie lekcją patriotyzmu, która łączy i angażuje.

  14 listopada program artystyczny został przedstawiony rodzicom naszych uczniów podczas wywiadówki.

  {gallery}11listopada{/gallery}

  .
 • 8 listopada w Szkole Podstawowej im ks. Jana Twardowskiego w Sokolnikach  uczniowie klas I – III  uczestniczyli w  ogólnopolskiej akcji promującej zdrowe odżywianie objętej patronatem przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

  ,,Śniadanie daje moc!”  -   to przewodnie hasło tegorocznego Dnia Zdrowego Śniadania. Akcja ta miała na celu uświadomienie  wszystkim dzieciom jak ważne jest zjedzenie codziennie rano zdrowego i energetycznego posiłku.

   

  .
 • W dniu 10 listopada2011 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Na akademii został zaprezentowany montaż słowno-muzyczny pt. "Lecz nie zginęła" przygotowany przez mgr Elżbietę Magdę-Cendrowską, mgr Bożenę Grobelską i mgr Ewę Cepowską, w którym wzięli uczniowie klas I, II i III naszego gimnazjum oraz chór szkolny pod opieką mgr Beaty Golec. Autorem scenografii był mgr Ignacy Gilewski

  .
 • W dniu 11 listopada 2011 r. po raz czwarty odbył się w Gorzycach bieg upamiętniający odzyskanie Niepodległości. Chętnych, aby świętować w ten sposób było ok 200 dzieci i młodzieży co stanowi nowy rekord frekwencji w tej imprezie w Gorzycach.

  Organizatorami tej imprezy byli Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gminny Ośrodek Kultury.

  Bieg rozpoczął się o godz. 9:30  na trasie: Środowiskowy Dom Kultury – ul. Żwirki i Wigury – ul.3-go Maja – ul. Por. Sarny – ul. Zakole - ul. Piłsudskiego- zakończenie biegu na stadionie GOSiR.

  .
 •  Wójt Gminy Gorzyce, działając na podstawie  ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.), ogłasza konsultacje projektu uchwały Rady Gminy Gorzyce w sprawie  uchwalenia Programu współpracy Gminy Gorzyce z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2012 rok.

  .
 • Baza informacji turystycznej

  Wirtualna wycieczka po obszarze Lokalnej Grupy Działania „SANŁĘG”

  Zapraszamy od oglądania „Wirtualnej wycieczki po obszarze Lokalnej Grupy Działania SANŁĘG” obejmującej gminy: Gorzyce, Grębów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem, Zaklików oraz Zaleszany i  wykonanej na zlecenie Forum Mieszkańców Wsi „SANŁĘG” Lokalna Grupa Działania.

  Wirtualna wycieczka została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 – LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013, w ramach działania 431 Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja.

  Jest bazą informacji turystycznej o ciekawych miejscach i obiektach znajdujących się na obszarze LGD „SANŁEG”.

  .
 •  

  W dniu 31.10.2011 zakończył sie pierwszy etap budowy mostu na rzece Łęg w ciągu drogi gminnej Gorzyce-Orliska w ramach realizacji projektu pn. „Budowa mostu na rzece Łęg w ciągu projektowanej drogi gminnej Gorzyce -Orliska”

  .

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Czerwiec 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.