Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian
www. gminagorzyce.pl   telefon: 48 15 8362075

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

Filtr
 • 3909011 września jest naszym polskim dniem pamięci. Zawsze w tym dniu, w kolejne rocznice wybuchu II wojny światowej, wypowiada się wiele słów … .

  W niedzielę 31 sierpnia w kościołach mogliśmy wsłuchać się w Słowo biskupów diecezjalnych z Jasnej Góry w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej datowane na 26 sierpnia 2014 r.

 • 01 30 lat temu ks. biskup Ignacy Tokarczuk mianował ks. Władysława Drewniaka proboszczem parafii gorzyckiej. Uroczystość jubileuszowa odbyła się 26 sierpnia w święto  Matki Boskiej Częstochowskiej, dokładnie w dniu przybycia przed 30 laty księdza proboszcza do Gorzyc. Koncelebrowaną mszę świętą sprawował ks. Jubilat w otoczeniu księży kolegów kursowych, księży z dekanatu gorzyckiego, wikariuszy, kleryków seminarium w Sandomierzu wraz z rektorem.

 • g5Gorzycka Piątka będzie biegiem ulicznym. Mogą w nim brać udział wszyscy, którzy ukończą 18 lat
  Zapisy drogą elektroniczną będą dostępne do dnia 10 września 2014r. Jeżeli jednak jesteś zdecydowany zapisz się już dziś, ułatwisz nam organizację. Organizatorem Biegu jest Gminny Międzyszkolny Lekkoatletyczny Klub Sportowy "Sprint" Gorzyce, który powstał z inicjatywy byłych lekkoatletów Stali Stalowa Wola i Oleśniczanki Oleśnica Leszka Bebły, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski, rekordzisty polski w maratonie, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w maratonie (Barcelona 1992 r., Atlanta 1996 r.), oraz Wojciecha Zielińskiego (medalisty Mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych)

 • topwmTURNIEJ  W PIŁCE NOŻNEJ DLA DZIECI pod hasłem „Z podwórka na stadion’’

  O PUCHAR WÓJTA GMINY GORZYCE

  02 WRZEŚNIA/ WTOREK/ 2014 GODZ. 15:30

  BOISKO WIELOFUNKCYJNE PRZY SZKOLE  PODSTAWOWEJ NR. 2 W GORZYCACH

 • 0Sobota 23 sierpnia 2014 r. zapisze się w historii Wrzaw, Pączka Gorzyckiego i Gorzyc transportem turbiny i generatora dla elektrowni w Stalowej Woli.

  Szczegóły o transporcie zaczerpnięto z poniedziałkowego wydania "Echo Dnia"  

  Sama turbina ma 4 metry wysokości, 5,5 szerokości i aż 21 metrów długości. Równie wielki jest przewożony generator. Te wymiary sprawiają, że transport zajmował całą drogę. Dlatego też od południa wstrzymany został ruch na krajowej drodze numer 77. 

 • fot. www.echodnia.euInformujemy, że w dniu 23.08.2014 r. w związku z przejazdem pojazdu ponadnormatywnego na trasie z Wrzaw do Stalowej Woli wystąpią utrudnienia w ruchu na drodze wojewódzkiej nr 854 i drodze krajowej nr 77 na terenie Gminy Gorzyce w godz. 6.00 – 14.00.     

 • 01W niedzielę 17 sierpnia  mieszkańcy parafii Gorzyce uroczyście dziękowali Bogu za zebrane zbiory. Do kościoła parafialnego przybyły barwne  korowody z Gorzyc, Motycza Poduchownego, Pączka Gorzyckiego oraz Zalesia Gorzyckiego  przynosząc  misternie wykonane z kłosów zbóż i ozdobione kwiatami wieńce dożynkowe. Uczestników powitał, wieńce poświęcił i mszę św. odprawił ks. proboszcz Władysław Drewniak.

 • parafia1

  Lucyna Łysiak-Kosowska

  Fragmenty książki pt.: Parafia Trześń i okolice podczas wojen światowych, Gorzyce 2007, s.25-47.

  Wielki konflikt światowy, rozpoczęty 1 sierpnia 1914 roku, szybko objął interesujące nas tereny, a to ze względu na położenie geograficzne oraz podporządkowanie administracyjne państwom zaborczym. Ziemie północno- zachodniej Galicji, w tym powiat tarnobrzeski (w skład którego wchodziła parafia Trześń) graniczyły z wrogą Austro-Węgrom Rosją.

 • tablicaFragment rękopisu Kronika Gorzyc autorstwa Adama Grzywacza i Jana Burdzego,

  który jest w trakcie przygotowania do publikacji przez Towarzystwo Kulturalno Historyczne Gminy Gorzyce.

  Tekst dotyczący I wojny światowej przygotowały do druku uczennice Technikum Ekonomicznego ZS im. por. Józefa Sarny w Gorzycach: Diana Kapała, Aneta Marszałek i Anita Nowosielska pod kierunkiem nauczyciela historii dr Lucyny Łysiak-Kosowskiej (skład, korekta, przypisy).

 • 10Na zaproszenie Stowarzyszenia na rzecz dzieci i młodzieży „Sami dla siebie” w Gorzycach oraz władz powiatu tarnobrzeskiego, 5 sierpnia br. przyjechała z Czortkowa na Ukrainie  25 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z 5 ich opiekunami.

  Organizatorzy przygotowali dla swoich gości bogaty i urozmaicony program, na który składają się zarówno zajęcia edukacyjne - warsztatowe ( z j.polskiego, polskiej historii, etnografii, w tym kultury lasowiackiej, tańca regionalnego i narodowego oraz muzyki i śpiewu) jak również rekreacyjne – sportowe i krajoznawcze.

 • OGŁOSZENIE

  Wójt Gminy Gorzyce oferuje do sprzedaży samochód osobowy marki Daewoo Leganza 2,2 16v 136 KM.

  Oferty prosimy składać w zamkniętych kopertach w sekretariacie UG Gorzyce, ul. Sandomierska 75 do dnia 25.08.2014 do godz. 15.00.

  Rok produkcji 1999. Silnik 2200 cm3, moc 136 KM, automat. Przebieg 256 000 km. Cena – 1 200 zł.

 • olkdsiłsmalForum Mieszkańców Wsi 'SANŁĘG" Lokalna Grupa Działania oraz Lokalna Grupa Działania "Leśny Krąg" zapraszają na imprezę promującą projekt współpracy" Walory przyrodnicze , historyczne i kulturowe Atrakcjami Turystycznymi Regionu" pod hasłem: Od "LEŚNEGO KRĘGU" do "SANŁĘG-u"

 • dzialkowcowInformujemy, że w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi   w zakresie zadania pn.: „Rozbudowa drogi gminnej nr 100119R  (ul. Działkowców) w Gorzycach od km 0+015 do km 0+470 i remont drogi gminnej nr 100119R (ul. Działkowców) w Gorzycach od km 0+470 do km 0+700”, realizowanego w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” – wystąpią utrudnienia w ruchu na terenie Osiedla Gorzyce, a w szczególności na ul. Działkowców.

 • wwwisgForum Mieszkańców Wsi SANLĘG LGD, Starostwo  Powiatowe w Tarnobrzegu, Gminny Ośrodek Kultyru Gorzyce - Dom Kultury Wrzawy i Stowarzyszenie Producentów Fasoli Tycznej "Piękny Jaś" we Wrzawach zapraszają na imprezę plenerową W Widłach Wisły i Sanu 10 sierpnia na plac obok Domu Kultury we Wrzawach.

 • plakat1

  Mammografia i cytologia - bezpłatne badania profilaktyczne dla kobiet.

 • garazeWójt Gminy Gorzyce zwraca się z prośbą do dzierżawców gruntów pod garażami o wstawienie się w terminie:

  4 września 2014 r. na działce o nr ewidencyjnym 2095 (w pobliżu ulicy Przybylów ) o godzinie 1000;

  5 września 2014 r. na działce o nr ewidencyjnym 1743/571  (w pobliżu ulicy Żwirki i Wigury za Zespołem Szkół w Gorzycach ) o godzinie 10 00celem weryfikacji i aktualizacji danych teleadresowych oraz oznaczenia garaży.

  W razie niemożności wstawienia się w wyznaczonym terminie proszę o kontakt z pracownikiem Urzędu Gminy (pok. nr 7,  tel.: 15 836 20 75 wew. 12) Pani Marzena Michalska.

  Braku stawiennictwa w wyznaczonym terminie lub braku informacji telefonicznej będzie skutkowało rozwiązaniem umowy dzierżawy.

 • 02

  W miniony weekend - 2 i 3 sierpnia w Zaleszanach na lotnisku w Turbii odbył się Lotniczy Turniej Gmin. Organizatorem imprezy był Aeroklub Stalowowolski, Klub Seniorów Lotnictwa oraz LGD SanŁęg.

  W turnieju uczestniczyły gminy należące do LGD SanŁęg: Zaleszany, Gorzyce, Grębów, Pysznica, Radomyśl nad Sanem i Zaklików.

  Gminę Gorzyce reprezentowali: Wójt Gminy-Marian Grzegorzek, Skarbnik Gminy-Marta Mazur-Matyka z rodziną oraz inspektor Marian Urbaniak z synem Jarosławem.

 • Odznaka 1 Kompanii KadrowejLegiony to …
  - rzecz o legionistach z gminy Gorzyce w 100. rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej

  Przed laty trafiła w moje w ręce książeczka pod niewiele mówiącym tytułem: Pamiętnik legionisty. Jej autorem był Wincenty Solek (1895-1962), kielczanin, żołnierz legionów Józefa Piłsudskiego. Rękopis tego pamiętnika był ukończony przed wybuchem II wojny światowej, lecz nie ukazał się drukiem.

 • 1OGŁOSZENIE

  Wójt Gminy Gorzyce oferuje do sprzedaży samochód osobowy marki Daewoo Leganza 2,2 16v 136 KM.

  Oferty prosimy składać w zamkniętych kopertach w sekretariacie UG Gorzyce, ul. Sandomierska 75 do dnia 08.08.2014 do godz. 15.00.

  Rok produkcji 1999. Silnik 2200 cm3, moc 136 KM, automat. Przebieg 256 000 km. Cena – 2 000 zł.

 • imagesCAUZ8Y7KNa wieść o zbliżających się czołgach sowieckich do warszawskiej Pragi podjęta została decyzja o rozpoczęciu powstania w Warszawie. Chcieliśmy witać Armię Czerwoną jako gospodarze tej ziemi. Chcieliśmy wyzwalać możliwie jak największe obszary i najważniejsze miasta. Temu służyła realizowana od kilku miesięcy akcja Burza. Po 63 dniach Powstanie Warszawskie upadło.

  Do dziś trwa żywy spór o zasadność tamtych decyzji, o to czy powinniśmy uroczyście obchodzić kolejne pierwszosierpniowe rocznice.

 • Fundacja Akademia Obywatelska realizuje projekt pn. "Przesiębiorcza Społeczność-Społeczna przedsiębiorczość" w ramach Działania 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu  i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

  Celem projektu jest wzmocnienie sektora ekonomii społecznej w województwie podkarpackim poprzez stworzenie  i wsparcie 8 Spółdzielni Socjalych dających zatrudnienie 56 osobom do 31.12.2014 r.

  .
 • Budynek gminny z początku XX w. we Wrzawach (1)W tym roku 1 września przypadnie 100. rocznica utworzenia cesarsko-królewskiego urzędu pocztowego we Wrzawach (pow. tarnobrzeski), który obejmował swym zasięgiem ówczesną gminę Wrzawy z przysiółkami Sadowie, Goczałkowice, Czekaj, Zadole, Kawęczyn, Pasternik, Łapiszów, Dąbrowa oraz obszar dworski Wrzawy z folwarkami w Dąbrowie, Sadowiu, Wrzawach i Brzózie. Długa to i ciekawa zarazem historia początków działalności poczty w tym odległym od głównych traktów, zakątku ówczesnej Galicji.

  .
 • Powoli dobiegają prace nad migracją niniejszej strony z wersji 1.5.26 do 3.15. Dziś została uruchomiona w sieci jej nowa postać dostępna pod adresami podstawowymi czyli gorzyce.itl.pl lub gminagorzyce.pl dla testów i weryfikacji. Nadal funkcjonuje poprzednia wersja strony pod adresami gorzyce.itl.pl/joo lub gminagorzyce.pl/joo.

  Starałem się aby wizualnie strony nie różniły się zupełnie. Pewnych subtelnych różnic nie dało się uniknąć. Wszelkie zauważone niedoskonałości będą sukcesywnie niwelowane. Mam nadzieję, że nowa strona będzie szybko wzbogacana i rozwijana oraz, że będzie źródłem jedynie dobrych informacji.

  .
 • Zespół Szkół we Wrzawach

  Szkoła Podstawowa Nr 2 im.Marii Konopnickiej w Trześni

  Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Jana Pawła II w Gorzyczach

  .
 • Marzeniem wielu jest latanie. Tu nie wzbijemy się w powietrze, ale zobaczymy zdjęcia Pana Jerzego Wrońskiego wykonane z samolotu

  .
 •  

  Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich  w Gorzycach, miejscowej Rady Sołeckiej oraz współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w ostatnią niedzielę /18.08.2013/odbyły się Dożynki Gminne. Dożynkowe spotkanie rozpoczęła Msza Dziękczynna w Kościele Parafialnym, w której uczestniczyły grupy wieńcowe z Gorzyc, Zalesia Gorzyckiego i Motycza Poduchownego.

  .
 • W sobotę 17 sierpnia br. na plaży gorzyckiego zalewu odbyły się I Otwarte Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej o tytuł „Mistrza Gorzyc”. W turnieju tym wzięło udział 12 drużyn. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „SET”.

  Eliminacje rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” w 3 grupach. Do półfinału awansowały zwycięzcy poszczególnych grup oraz jedna drużyna z drugiego miejsca z największą liczbą punktów.

  .
 • INFORMACJA

  Informuję, że projekt III zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Gorzyce, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, będzie zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) Urzędu Gminy Gorzyce, w zakładce ogłoszenia i komunikaty, w okresie wyłożenia do publicznego wglądu tj. od 19 sierpnia 2013 r. do 9 września 2013 r.

  Wójt Gminy Gorzyce

  mgr inż.Marian Grzegorzek

  .
 •  

  Urząd Gminy Gorzyce informuje, że w dniu 11 września 2012 r. odbędzie się bezpłatny odbiór zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego tj.: lodówek, pralek, komputerów, drukarek, telewizorów, monitorów, odbiorników radiowych, narzędzi elektrycznych, telefonów, mikrofalek, czajników, świetlówek oraz baterii i akumulatorów zgodnie z poniższym harmonogramem.

  HARMONOGRAM ODBIORU SPRZĘTU

  .
 • Zakończenie II edycji "GALP-u"

  Zakończyły się zmagania zawodników w II edycji Gorzyckiej Amatorskiej Ligii Piłkarskiej "GALP-u”. Tydzień przed końcem rozgrywek miejsce na najwyższym stopniu podium zajęła drużyna „Techniczni” Gorzyce.

  O pozostałe miejsca walka trwała do samego końca. W rezultacie II miejsce zajęła drużyna „Mniejsza o Nazwę”, zaraz za nimi na miejscu III uplasowała się ekipa „Łęg” Gorzyce. Poza podium drużyny zajmowały kolejno miejsca: IV „Wild Boys” Gorzyce, V „Dachy” Cisowski, VI „Pogoń za Chlebem”, VII „Power” Sasanka.

    .

 • Szanowni Państwo,

  Poniżej w załączeniu przedstawiamy zestawienie inwestycji i remontów realizowanych przez Gminę Gorzyce w roku 2012.

  Jak widać z przedłożonej informacji w roku bieżącym realizowany jest bardzo duży zakres  zadań. W zestawieniu nie wykazujemy bieżących remontów eksploatacyjnych na drogach, infrastrukturze i obiektach komunalnych. Wartość realizowanych inwestycji i remontów to ponad 9,3 mln zł przy uzyskanym wsparciu ze środków zewnętrznych w wysokości blisko 5,4 mln zł.

   

  .
 • OBÓZ JĘZYKOWY W WIŚLE

  Efektem końcowym zajęć z języka angielskiego, prowadzonych w  Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach w ramach projektu „Sukces w zasięgu ręki – II edycja” był obóz językowy  w Wiśle w dniach 8 – 15 sierpnia 2012 r. Wzięło w nim udział 25 uzdolnionych językowo uczniów naszej szkoły z klas IV – VI, którzy uczestniczyli w organizowanych na obozie zajęciach, np.: quizie „5 pytań do gwiazdy”, podchodach po angielsku, inscenizacjach w języku angielskim, konkursie piosenki po angielsku, konkursie fotograficznym, który polegał na tym, aby uczniowie wykonali zdjęcie podczas pobytu na obozie i opisali je po angielsku. Wykonane przez uczniów zdjęcia stworzyły kolorowy kalejdoskop, swoisty pamiętnik z poszczególnych dni naszego pobytu na obozie.   

  .
 • OSTRZEŻENIE!

  BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH W KRAKOWIE

  ZJAWISKO – BURZE Z GRADEM (prawdopodobieństwo 80%)

  STOPIEŃ ZAGROŻENIA - 2

   Ważność:

  OD GODZ. 12:00 DNIA 22.08.2012 DO GODZ. 00:00 DNIA 23.08.2012

  Przebieg

  Przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana wysokość opadów burzowych od 15 do
  20 mm, lokalnie 30 mm. W porywach wiatr może osiągnąć prędkość od 90 do 110 km/h.

  O ewentualnych zaistniałych zdarzeniach proszę informować w godzinach pracy Urząd Gminy w Gorzycach
  tel. 158362075, a po godzinach pracy, w nocy i w dni świąteczne KM PSP w Tarnobrzegu tel. 8233507, tel./fax 8233568.

  .
 • .
 • Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach zaprasza na  NIEDZIELĘ Z FOLKLOREM

  26 SIERPNIA 2012

  Scena plenerowa GOK Gorzyce

  Wiecej informacji na plakacie w rozszerzeniu.

  .
 •  

  Gmina Gorzyce stwarza warunki do aktywnego wypoczynku i spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Jednym z elementów takich działań jest organizowanie wypoczynku letniego. W dniu wczorajszym z wypoczynku w Wiśle wróciła 15 osobowa grupa naszej młodzieży. Z informacji jakie uzyskaliśmy wszyscy są bardzo zadowoleni z wyjazdu i atrakcji jakie zapewnił im organizator kolonii.

   

   

   

  .
 •  

  W dniu 14.08.2012 r. zdemontowane zostały znaki zakazu ruchu na drodze łączącej Orliska z Gorzycami poprzez nowo wybudowany most na rzece Łęg. Tym samym inwestycja została przekazana do użytkowania. Na zebraniu wiejskim w Orliskach jakie odbyło się w dniu 5.08.2012 r. mieszkańcy podziękowali władzom samorządowym gminy Gorzyce oraz Zarządowi Województwa za zrealizowanie i wsparcie finansowe tego zadania.

  Przypominamy, że mieszkańcy Orlisk jak również i Sokolnik od lat ubiegali się o budowę mostu. Inwestycja oczekiwana od pokoleń została zrealizowana ze srodków własnych gminy Gorzyce i wsparcia finansowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

   Całość zadania to wartość ponad 3mln 600 tyś. zł, natomiast  wartość uzyskanego wparcia to kwota ponad 1mln 800 tyś zł.

   

   

  .
 • B  E  Z  P  Ł  A  T  N  E   BADANIA MAMMOGRAFICZNE

     Centrum Medyczne Maszachaba

  Narodowy Fundusz Zdrowia

  zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat (r.1943-1962)na badania w mammobusie (godz:9.00-16.00) przy Ośrodku Zdrowia, ul. Piłsudskiego 17,

  Gorzyce, dnia 3-5 wrzesień 2012

  Uwaga!
  Jeśli Pani wykona badanie, da Pani szansę na bezpłatną mammografię swojej córce lub siostrze - w wieku powyżej 40 lat, która przyjdzie z Panią.

  Informacja i rejestracja  tel. (12)  633-02-18

  .
 • OSTRZEŻENIE!

  BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH W KRAKOWIE

   

  ZJAWISKOINTENSYWNE OPADY DESZCZU
  (prawdopodobieństwo 90%)

  STOPIEŃ ZAGROŻENIA - 2

  Ważność:

  OD GODZ. 18:00 DNIA 13.08.2012 DO GODZ. 06:00 DNIA 15.08.2012

  Przebieg

  Przewiduje się opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 50
  do 70 mm. Najsilniejsze opady przewidywane są we wtorek od wczesnych godzin porannych do wieczora.

  O ewentualnych zaistniałych zdarzeniach proszę informować w godzinach pracy Urząd Gminy w Gorzycach
  tel. 158362075, a po godzinach pracy, w nocy i w dni świąteczne KM PSP w Tarnobrzegu tel. 8233507, tel./fax 8233568.

  .
 • DRODZY ROLNICY !!!

  Przed Wami żniwa-okres wzmożonych prac, którym towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń. W tym czasie liczba wypadków przy pracy rolniczej drastycznie wzrasta.

  Apeluję o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożnosci podczas prac żniwnych.Stosujcie zasady bezpiecznej obsługi maszyn i urządzeń. Starajcie się planować poszczególne czynności, dzięki dobrej organizacji pracy nie będziecie musieli spieszyć się, by zdążyć ze wszystkim na czas. To właśnie pośpiech i rutyna są częstymi przyczynami tragicznych wypadków w natłoku obowiązków, nie zapominajcie o regularnym odpoczynku. Zmeczenie i stres potęgują ryzyko utraty zdrowia i życia.

  Pamiętajcie również, że wczasie żniw dzieci mają wakacje.Najmłodsi czesto nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa zwiazanych z zabawą w gospodarstwie.Zapewnijcie im odpowiednią opiekę i bezpieczne miejsce zabaw, z dala od pracujących maszyn rolniczych. Nie ryzykujcie zdrowia i życia Waszych dzieci.

  NIECH TEGOROCZNE ŻNIWA BĘDĄ BEZPIECZNE!

  Anna Tomczyk

  Główny Inspektor Pracy

  .
 • ---

  .
 • .
 • ...

  .
 • .
 • FORUM MIESZKAŃCÓW WSI "SANŁĘG" LGD

  STOWARZYSZENIE PRODUCENTÓW FASOLI TYCZNEJ "Piękny Jaś" we Wrzawach

  zapraszają na imprezę plenerową

  W WIDŁACH WISŁY I SANU

  12 sierpnia 2012 r.

  Więcej szczegółów na plakacie w rozszerzeniu.

  .
 • OSTRZEŻENIE!

  BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH W KRAKOWIE

  ZJAWISKO – Burze z gradem(prawdopodobieństwo 90%)

  STOPIEŃ ZAGROŻENIA - 1

  Ważność:

  OD GODZ. 15:30 DNIA 03.08.2012 DO GODZ. 02:00 DNIA 04.08.2012

  Przebieg

  Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 90 km/h. Możliwy opad gradu.

  Uwagi

  Obowiązuje Ostrzeżenie meteorologiczne nr 82 na Upał ze stopniem 2 wydane dnia 01.08.2012 r.

  O ewentualnych zaistniałych zdarzeniach proszę informować w godzinach pracy Urząd Gminy w Gorzycach
  tel. 15 8362075, a po godzinach pracy, w nocy i w dni świąteczne KM PSP w Tarnobrzegu tel. 8233507, tel./fax 8233568.

  .
 • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu informuje, że Powiat Tarnobrzeski przystąpił do realizacji pilotażowegi programu PFRON "Aktywny samorząd".
  Formy wsparcia przewidzianego w programie adresowane są do uprawnionych osób fizycznych. Dotyczą likwidacji barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób niepełnosprawnych.

  Więcej informacji tutaj

  .
 • OSTRZEŻENIE!

  BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH W KRAKOWIE

  ZJAWISKO – Upał(prawdopodobieństwo 90%)

  STOPIEŃ ZAGROŻENIA - 2

  Ważność:

  OD GODZ. 12:00 DNIA 02.08.2012 DO GODZ. 19:00 DNIA 06.08.2012

  Przebieg

  Przewiduje się temperaturę  maksymalną od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna od 16°C do 19°C

  O ewentualnych zaistniałych zdarzeniach proszę informować w godzinach pracy Urząd Gminy w Gorzycach
  tel. 15 8362075, a po godzinach pracy, w nocy i w dni świąteczne KM PSP w Tarnobrzegu tel. 8233507, tel./fax 8233568.

  .
 • Urząd Gminy Gorzyce informuje, że od 1 września 2012 r. będą wydane i przyjmowane wnioski o przyznanie prawa do świadczeń rodzinnych na nowy okres zasiłkowy 2012/2013.

  • Jeżeli złożysz wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 30.09.2012 r. otrzymasz wypłatę świadczeń do końca listopada.
  • Jeśli zaś wniosek zostanie złożony w okresie od 01.10.2012 r. do 30.11.2012 r. świadczenia zostaną wypłacone do końca grudnia z wyrównaniem za listopad.

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Świadczeń Rodzinnych mieszczących się przy ul. 3 Maja 4 w Gorzycach (budynek byłego przedszkola) od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

  Więcej informacji pod numerem tel. (15) 836 17 20.

  .
 • Urząd Gminy Gorzyce informuje, że od 1 sierpnia 2012 r. wydawane i przyjmowane są wnioski o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy 2012/2013.

  • Jeżeli złożysz wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31.08.2012 r. otrzymasz wypłatę świadczeń do końca października.
  • Jeśli zaś wniosek zostanie złożony w okresie od 01.09.2012 r. do 31.10.2012 r. świadczenia zostaną wypłacone do końca listopada z wyrównaniem za październik.

  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Świadczeń Rodzinnych mieszczących się przy ul. 3 Maja 4 w Gorzycach ( budynek byłego przedszkola) od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30.

  Więcej informacji pod numerem tel. (15) 836 17 20.

  .
 • W czerwcu br. dobiegła końca realizacja Projektu „Razem silni-wsparcie edukacyjne uczniów i uczennic Szkoły Podstawowej  w Trześni współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społecznych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działanie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich. W działaniach tych brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej  w Trześni. Projekt realizowany  był od lutego  do czerwca 2011. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z realizacji działań projektowych.

  .
 •  Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie serdecznie zaprasza osoby fizyczne i prawne, podmioty gospodarcze, związki, stowarzyszenia, organizacje branżowe rolników, organizacje pozarządowe, samorządy gminne i powiatowe  (z miejscowości do 20 tys. mieszkańców) do udziału wXII edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukcesna najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskichpod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  .
 • Zakończono rozbudowę remizy OSP w Trześni w ramach zadania współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 pn. „Poprawa funkcjonowania systemu ratowniczo-gaśniczego na terenie Gminy Gorzyce poprzez  adaptację i rozbudowę budynku strażnicy OSP w Trześni - Gmina Gorzyce.”

  .
 • Dnia 5 września 2011 r.  o godz.11:00 plac obok Domu Kultury we Wrzawach


  W programie:
  godz.11 - Msza św. w kościele Parafialnym we Wrzawach
  godz.12 - uroczystość odsłonięcia i poświęcenia obelisku upamiętniajacego 125.rocznicę wzniesienia budynku Szkoły Powszechnej
  -nadanie imienia Wincentego Siemka placowi po byłej szkole
  -część artystyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół we Wrzawach

   

  .
 • Doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej   w Tarnobrzegu poprowadzą warsztaty dla osób długotrwale bezrobotnych, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnobrzegu.

  Warsztaty zostały zorganizowane na wniosek tarnobrzeskiego urzędu. Do Centrum, Powiatowy Urząd Pracy skierował grupę osób, które mają trudności ze znalezieniem i podjęciem stałej pracy.

  W dniach 29, 30 i 31 sierpnia w siedzibie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Pl. Bartosza Głowackiego 34, doradcy zawodowi przeprowadzą tematyczne spotkania z zakresu poszukiwania pracy z wykorzystaniem ogólnodostępnych metod.

  .
 • Informujemy mieszkańców Osiedla, że usuniecie awarii wodociągu nastąpi we wtorek  tj. 30.08.2011 r.

  Niemożliwość usunięcia awarii we wcześniejszym terminie było spowodowane brakiem odpowiednich urządzeń łączących rury stalowe z rurami PE.

  Awaria nastąpiła ze względu na zastosowanie w czasie budowy rur metalowych ze szwem, które położone bez rur osłonowych pod jezdnią pękają na szwie pod wpływem drgań.

  .
 • INFORMACJA

  URZAD GMINY GORZYCE INFORMUJE ŻE DO DNIA 15 WRZEŚNIA 2011 ROKU BĘDĄ PRZYJMOWANE WNIOSKI O PRZYZNANIE POMOCY MATERIALNEJ O CHARAKTERZE SOCJALNYM W FORMIE STYPENDIÓW.

  Wnioski należy składać od 1 września  2011 w pok. 19 w godz. od 8.00 do 15.00

  .
 • Budynek komunalny w Trześni, w którym znajduje się ośrodek zdrowia, biblioteka oraz mieszkania zyskał nowy wygląd.

  Wykonano remont elewacji wraz  z ociepleniem, w efekcie czego poprawiła się estetyka obiektu,  a w przyszłości będziemy płacić mniej za jego ogrzewanie.

  Powyższe zadanie zrealizowano w ramach środków uzyskanych staraniem Wójta Gminy i pracowników urzędu na usuwanie skutków ubiegłorocznych powodzi.

  .
 • Gmina  Gorzyce zakończyła realizację projektu pn. Przebudowa drogi gminnej nr 100110R „Zalesie-Ostrówek” (od km 0+010 do km 1+107) w  Zalesiu Gorzyckimw  ramach NARODOWEGO PROGRAMU PRZEBUDOWY DRÓG LOKALNYCH  2008 – 2011.

  Gmina Gorzyce na przedmiotowy zakres robót ujętych we wniosku uzyskała dofinansowanie  w ramach Programu Wieloletniego pod nazwą "NARODOWY PROGRAM PRZEBUDOWY DRÓG LOKALNYCH  2008 – 2011"

  .
 • NIEDZIELA Z FOLKLOREM 28 SIERPNIA 2011  r. Scena plenerowa GOK Gorzyce

  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH!!!!

   

  .
 • Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.informuje, iż ponowna rekrutacja do projektu „Nowy zawód - nowe jutro” - szkolenia dla osób odchodzących z rolnictwa zostaje przedłużona do dnia 26.08.2011 r.

  Prowadzimy dodatkowy nabór na szkolenia w zawodach:

  .
 • OTWARTY TURNIEJ PIŁKI  SIATKOWEJ
  zapraszamy!!!
  zgłoszenia drużyn do 22.08.2011poprzez formularz dostępny pod adresem
  http://gokgorzyce.pl/formularz
  regulamin turnieju

   

  .
 •  W dniu 16 sierpnia 2011r. w Urzędzie Gminy Gorzyce odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „ NAJPIĘKNIEJSZY OGRÓD ROKU 2011”.

   

  .
 • W sobotę 06.08.2011 w  późnych godzinach wieczornych  kilku osobowa grupa młodzieży z Gorzyc wyruszyła z pielgrzymka do  Madrytu na Światowe Dni Młodych.
  Światowe Dni Młodzieży – odbywające się co dwa-trzy lata spotkania młodych katolików, zapoczątkowane z inicjatywy Jana Pawła II w 1985.

  .
 •  Poniżej przedstawiamy treść życzeń przesłanych przez Pana Posła Antoniego Błądka z okazji tegorocznego dziękczynienia za dary nieba.

  .
 • 8 sierpnia 2011 rozegrano ostatni mecz pierwszej rundy Gorzyckiej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej. C

  zas więc na krótkie podsumowanie.

  Do naszej ligi zgłosiło się 9 amatorskich drużyn z terenu naszej gminy i nie tylko. Wszystkich zawodników było 111 w wieku od 16 do 60 lat. Rozegrano 36 meczy, w których strzelono 478 bramek. Sędziowie  pokazali 8 żółtych kartek i 1 czerwoną.

  .
 • URZĄD GMINY W GORZYCACH informuje:

  Każdy rolnik,  który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien:

  W terminie od 1 września 2011r. do 30 września 2011 r. złożyć odpowiedni wniosek do wójta (w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych) wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego (wystawione na osobę ubiegającą się we wniosku) w okresie od 1 marca 2011r. do 31 sierpnia 2011 r.,

  .
 • Państwowa Inspekcja Pracy włącza się do działań prewencyjnych podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.  Apelujemy - Pozwólcie ocalić swoich bliskich od kalectwa lub śmierci, a  każdy wypadek traktujmy jako niepotrzebny.

  Stan bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych bywa jeszcze niezadawalający, a rolnictwo to działalność gospodarcza, której efekty zależą w dużej mierze od pogody i  wyścigu rolnika co z plonów  zdąży zebrać przed deszczem – ale nie wyłączajmy myślenia.

   

  .
 •  Dzieci i młodzież z Gorzyckiego Klubu Karate pod opieką trenerską  Krzysztofa Ostrowskiego wzięła udział w V Obozie sportowym organizowanym wspólnie z Dębickim, Leżajskim i Jarosławskim Klubem Karate Kyokushin w Okunince nad Jeziorem Białym.

  .
 •  

  Efektem końcowym zajęć z języka angielskiego, prowadzonych w Szkole  Podstawowej nr 2 w Gorzycach w ramach projektu „Sukces w zasięgu ręki -  II edycja” w roku szkolnym 2010/2011, był obóz językowy w Murzasichle koło Zakopanego w dniach 3-10 lipca 2011r. Wzięło w nim udział 25 uczniów naszej szkoły, którzy uczestniczyli w organizowanych na obozie zajęciach językowych, np. spektaklach teatralnych w języku angielskim, konkursach piosenki po angielsku, pokazie talentów, zajęciach warsztatowych, których celem było wykonanie kronik opisujących poszczególne dni pobytu na obozie. Dzięki zajęciom nasi uczniowie mogli doskonalić i rozwijać swoje umiejętności językowe również na wakacjach, przebywając w interesującym miejscu w górach.

   

  .
 •  Fundacja Podkarpacka Akademia Rozwoju z dniem 1 lipca 2011 roku ogłasza konkurs malarski  pod hasłem „Podkarpacie dla Europy”. Konkurs malarski skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz uczelni wyższych z województwa podkarpackiego. Kontakt ze sztuką to radość, zabawa, która zapewnia rozwój młodych ludzi, a wyobraźnia dzieci i młodzieży to niewyczerpane źródło pomysłów.

   

   

   

  .

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KALENDARZ WYDARZEŃ

Czerwiec 2023
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.