Polish Czech English French German Russian Slovak Spanish Ukrainian

GMINA GORZYCE

Samorządowy Portal Internetowy

techniczny ogrod

L SESJA RADY GMINY

L SESJA RADY GMINY

Zawiadamia się, że w dniu  28 lutego 2018 r. o godz. 12.00  w świetlicy Remizy OSP w Gorzycach odbędzie się L  sesja Rady Gminy Gorzyce.    

OŚWIADCZENIE O BRAKU ZMIAN W 2018 R.

OŚWIADCZENIE O BRAKU ZMIAN W 2018 R.

 Od 15 lutego do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR "Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017.

MILCZĄC WOŁAJĄ

MILCZĄC WOŁAJĄ

W związku z przypadającym 1 marca Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Środowiskowym Domu Kultury w Gorzycach będzie można zobaczyć wystawę zatytułowaną „Milcząc, wołają”. 

DRUŻYNA OSP GORZYCE W OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTWACH STRAŻAKÓW

DRUŻYNA OSP GORZYCE W OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTWACH STRAŻAKÓW

Drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzycach uczestniczyła w VI Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim   i Snowboardzie 2018 w Niedzicy (województwo małopolskie).

POMAGAMY DZIECIOM Z SYRII PRZETRWAĆ ZIMĘ

POMAGAMY DZIECIOM Z SYRII PRZETRWAĆ ZIMĘ

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Trześni corocznie bardzo aktywnie włączają się w organizowanie akcji charytatywnych na rzecz dzieci na całym świecie we współpracy z Polskim Komitetem Narodowym UNICEF.

BIEG TROPEM WILCZYM i PIKNIK PATRIOTYCZNY

BIEG TROPEM WILCZYM i PIKNIK PATRIOTYCZNY

W niedzielę 4 marca zapraszamy do Gorzyc na Bieg Tropem Wilczym. Na uczestników czekają atrakcyjne pakiety startowe i nagrody.

DZIEŃ SENIORA WE WRZAWACH

DZIEŃ SENIORA WE WRZAWACH

W ostatnią sobotę karnawału świętowali najstarsi mieszkańcy sołectwa Wrzawy.

SZKOLENIE DOTYCZĄCE PŁATNOŚCI OBSZAROWYCH W 2018 R.

SZKOLENIE DOTYCZĄCE PŁATNOŚCI OBSZAROWYCH W 2018 R.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Tarnobrzegu oraz Urząd Gminy Gorzyce zapraszają na szkolenie dotyczące zasad przyznawania płatności obszarowych w 2018 r.

 • L SESJA RADY GMINY

 • OŚWIADCZENIE O BRAKU ZMIAN W 2018 R.

 • MILCZĄC WOŁAJĄ

 • DRUŻYNA OSP GORZYCE W OGÓLNOPOLSKICH...

 • POMAGAMY DZIECIOM Z SYRII PRZETRWAĆ ZIMĘ

 • BIEG TROPEM WILCZYM i PIKNIK PATRIOTYCZNY

 • DZIEŃ SENIORA WE WRZAWACH

 • SZKOLENIE DOTYCZĄCE PŁATNOŚCI OBSZAROWYCH W...

Goście Dnia Otwartego ARiMR uczestniczący w części panelowej wydarzeniaW dniu 20 października po raz pierwszy w historii istnienia Biura Powiatowego ARiMR w Tarnobrzegu, odbył się Dzień Otwarty ARiMR.

„Celem Dnia Otwartego  jest przybliżenie rolnikom, ich rodzinom oraz osobom zainteresowanym tematyką rolnictwa i funduszy unijnych misji  i specyfiki pracy biura powiatowego ARiMR w Tarnobrzegu.  Podczas wydarzenia promujemy programy pomocowe Agencji, pozytywny wizerunek wsi polskiej i rolnictwa  oraz szeroko pojęte zagadnienie bezpieczeństwa na wsi, stąd do udziału w imprezie zaprosiliśmy Policję, Straż Pożarną, KRUS i Powiatowy Inspektorat Weterynarii. Będziemy przekonywać Państwa, że warto żyć na wsi,  doradzać jak rozwinąć swoje gospodarstwo i zdobyć fundusze na realizację inwestycji w rolnictwie, uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu  w swoich prezentacjach przedstawią pomysły na biznes i efektywne wykorzystanie środków unijnych, a widownia oceni ich prace konkursowe-mówiła kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Tarnobrzegu, Monika Porębska.

Wśród  gości i odwiedzających były władze powiatu,  szefowie i przedstawiciele instytucji rolniczych, radni miasta Tarnobrzega, dyrektorzy szkół, przewodniczący rad gmin, członkowie komisji rolniczych, sołtysi,  powiatowy lekarz weterynarii,  rolnicy  z powiatu tarnobrzeskiego, ich rodziny oraz dzieci i młodzież szkolna.

Wydarzenie zostało podzielone na dwie części: część konferencyjno-rozrywkową i plenerową. W części konferencyjno-rozrywkowej kierownik BP ARiMR w Tarnobrzegu, Monika Porębska zapoznała uczestników z misją i działaniami realizowanymi przez ARiMR. Szefowa biura poinformowała, że Tarnobrzeskie Biuro Powiatowe wywiązuje się z nich sprawnie i terminowo.  „16 października  rozpoczęliśmy wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r.  w wysokości 70 procent kwoty dopłat. Ich wypłata potrwa do końca listopada. Na 4317 beneficjentów, którzy złożyli do Biura Powiatowego ARiMR wnioski o dopłaty na rok 2017 na dzień dzisiejszy ponad 72 % z nich  naliczone zostały płatności zaliczkowe  sukcesywnie wypłacane przez Centralę ARiMR”.

Pracownicy różnych działów przybliżyli audytorium tajniki swojej pracy i zachęcali do zwiedzania biura i zasięgania informacji o aktualnie wdrażanych programach pomocowych. 

W dalszej części imprezy organizatorzy przewidzieli m.in. rozstrzygnięcie cieszącego się dużymi emocjami konkursu plastycznego „Współczesna wieś polska oczami dziecka”, skierowanego do dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej, w którym kierownik biura Monika Porębska wręczyła nagrody wszystkim 27 uczestnikom konkursu oraz prelekcje na temat bezpieczeństwa, wygłoszone przez przedstawicieli instytucji współpracujących z ARiMR: komendanta Miejskiej Państwowej  Straży Pożarnej w Tarnobrzegu, pana Mariana Roga, kierownik KRUS, panią Barbarę Kłeczek, aspiranta Rafała Szymańskiego z Komendy Głównej Policji w Tarnobrzegu oraz lekarz weterynarii, panią Natalię Maszkowską z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii.

W ramach panelu: Warto żyć na wsi. Pomysły na biznes i efektywne wykorzystanie środków unijnych  na przykładach inwestycji z powiatu tarnobrzeskiego odbywała się emisja filmu promującego powiat tarnobrzeski  i programy pomocowe ARiMR, relacje rolników o ich sposobach na biznes i efektywne wykorzystanie środków unijnych oraz rozstrzygnięcie konkursu „Innowacyjne gospodarstwo rolnicze-Projekt inwestycji   z  wykorzystaniem środków unijnych z ARiMR”, w którym młodzież  z Zespołu Szkół Nr 2 w Tarnobrzegu,  popularnego Rolnika, kierowanego przez pana dyrektora Marka Szczytyńskiego, prezentowała przed słuchaczami  pomysły na rozwój istniejących gospodarstw swoich rodziców przy udziale wsparcia finansowego Agencji. Przygotowane przez nią prezentacje innowacji zostały wysoko ocenione przez komisję konkursową, pod przewodnictwem kierownik biura, pani Moniki Porębskiej, która wszystkim uczestnikom  przyznała ex aequo 1 miejsce.

Państwo Joanna Sadecka-Kurnik i Marcin Kurnik, rolnicy z gm. Nowa Dęba, którzy z dużego miasta przeprowadzili się do wiejskiej głuszy w Alfredówce, by prowadzić ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne Dobre Miejsce zachęcali do ekologicznego stylu życia i ekologicznego jedzenia, natomiast prezes Stowarzyszenia Producentów Fasoli Wrzawskiej „Piękny Jaś”, pan Wacław Pyrkosz, dzielił się ze słuchaczami swoimi doświadczeniami w pozyskiwaniu środków unijnych i opowiadał o fasolowej pasji , która ostatnio zaowocowała  sokcesami podczas  imprezy biegowej Polish Run w Brukseli, w której udział był  współfinansowany z projektu „Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego” realizowanego ze środków PROW 2014-2020, Oś priorytetowa I. Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka,Działanie1.3.Promowanieprzedsiębiorczości.

Nie zabrakło atrakcji przygotowanych specjalnie dla maluchów. Czekały na nich zajęcia z rękodzieła prowadzone przez Zespół Obrzędowego „Lasowiaczki”, słodki poczęstunek, zwiedzanie biura połączone z pogadankami, pokazy udzielania pierwszej pomocy organizowane przez Straż Pożarną, prezentacje umundurowania służb policyjnych i strażackich, można było wsiąść do radiowozu policyjnego, posłuchać pogadanek panów dzielnicowych . Największy  zachwyt dzieci wzbudziły wyczarowywane przy pomocy pań  z Zespołu Obrzędowego „Lasowiaczki” kolorowe bibułkowe kwiaty, maskotki otrzymane od ARiMR oraz przymierzanie policyjnych i strażackich mundurów.

Po zakończeniu części konferencyjno-rozrywkowej wydarzenia goście zostali zaproszeni do odwiedzenia stoisk promocyjno-informacyjnych ARiMR, ODR, KRUS, Policji, Straży Pożarnej, Europejskich Funduszy Unijnych i rolników, promujących ekologiczną żywność, zlokalizowanych przed wejściem do budynku i skorzystania z oferowanych przez nich atrakcji.

e-max.it: your social media marketing partner

TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO W URZĘDZIE GMINY

Osoby niesłyszące przy załatwianiu administracyjnych spraw mogą skorzystać z pomocy tłumacza migowego.

Wystarczy zgłosić chęć skorzystania z tej usługi 3 dni przed planowaną wizytą w Urzędzie Gminy osobiście lub korzystając z pomocy osoby trzeciej dzwoniąc pod numer (15) 8362 075, a także wysyłając faks pod numer (15) 8362 209 oraz e-maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyszukiwarka

KALENDARZ WYDARZEŃ

Luty 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
 • KONTAKT

Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka) o celu ich przechowywania i sposobie zarządzania poniżej.

Jeżeli nie zgadzasz się na taki układ - zmień konfigurację swojej przeglądarki. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Polityka Prywatności określa warunki dotyczące użytkowania serwisu internetowego przez użytkowników końcowych. Korzystając w dowolny sposób z niniejszego serwisu internetowego użytkownik końcowy akceptuje warunki określone w poniższej Polityce Prywatności.

Ochrona danych osobowych

Dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie na podstawie informacji przekazanych przez użytkownika serwisu internetowego. Przekazanie informacji obejmujących dane osobowe jest dobrowolne. Do informacji tych należą np. imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu. Cel wykorzystania danych osobowych jest określony w nagłówku formularza zamieszczonego w serwisie internetowym. Najczęściej jest to subskrypcja wiadomości z serwisu za pomocą poczty e-mail lub krótkich wiadomości tekstowych SMS albo dostęp do wybranych podstron serwisu dla zalogowanych użytkowników. Dane osobowe nie są zbierane automatycznie.

Pliki cookies

Pliki cookies (w dosłownym tłumaczeniu z j. angielskiego: ciasteczka) są to małe pliki tekstowe, przesyłane do urządzenia użytkownika końcowego podczas odwiedzania przez niego serwisu internetowego. Pliki cookies zawierają m.in. adres strony internetowej z której pochodzą, ustawienia dokonane przez użytkownika serwisu dotyczące układu strony, rozmiaru tekstu, kolorów, wersji kontrastowej, dane wpisywane do formularzy oraz wartość, którą jest zazwyczaj automatycznie wygenerowana unikalna liczba. Mechanizm cookies nie pobiera jakichkolwiek danych osobowych ani żadnych informacji poufnych z urządzenia użytkownika końcowego.

Korzystając z serwisu internetowego użytkownik końcowy wyraża zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Użytkownik końcowy ma możliwość korzystania z serwisu internetowego bez wykorzystywania plików cookies, ale oznacza to, że niektóre funkcje serwisu nie będą działać poprawnie. Użytkownik końcowy może samodzielnie i w każdym czasie zmienić ustawienia dotyczące plików cookies, jak również może usunąć pliki cookies korzystając z dostępnych funkcji w przeglądarce internetowej, której używa. W przypadku nie wyrażenia zgody na korzystanie z plików cookies, użytkownik końcowy winien zaznaczyć w ustawieniach przeglądarki opcję odrzucania plików cookies lub sygnalizowania ich przesłania.

Niniejszy serwis internetowy może stosować następujące pliki cookies:

$1a.     pliki uwierzytelniające - wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania użytkownika końcowego w serwisie internetowym oraz do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

$1b.     pliki statystyczne - wykorzystywane do zbierania informacji o sposobie korzystania użytkownika końcowego z serwisu internetowego;

$1c.     pliki funkcjonalne - wykorzystywane do zapamiętania wybranych przez użytkownika końcowego ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej, itp.

W celu zarządzania ustawieniami plików cookies wybierz z listy oficjalnych stron internetowych producentów najczęściej używanych przeglądarek internetowych aplikację, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami producenta:

Urządzenia mobilne:

Narzędzia i treść z innych firm

Niniejszy serwis internetowy może zawierać przyciski, narzędzia lub treści kierujące do usług innych firm, m.in. Facebook (przycisk „Lubię to”), Google (Google Maps, Google Analitycs, Google Translate), Youtube (filmy), IVONA Software (webreader), Stat24 (statystyki), Payu (płatności elektroniczne). Korzystanie z aplikacji innych firm może powodować przesyłanie informacji do urządzenia użytkownika końcowego przez zewnętrzny podmiot. Informacji na temat wykorzystania plików cookies przez zewnętrzne aplikacje należy szukać w polityce prywatności danego podmiotu.

Prawa autorskie

Zawartość serwisu internetowego (teksty, grafiki, muzyka, filmy) oraz wszystkie jej fragmenty a także mechanizmy i oprogramowanie używane w serwisie internetowym są objęte ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego.

Zgodnie z przepisami prawa autorskiego oraz przepisami o ochronie baz danych, użytkownik końcowy otrzymuje niewyłączną, ograniczoną licencję na korzystanie z serwisu wyłącznie w celach prywatnych, bez możliwości samodzielnego pobierania lub zapisywania stron oraz dokonywania ich modyfikacji.

Użytkownik końcowy serwisu internetowego, bez zgody właściciela serwisu nie posiada prawa do odsprzedaży lub wykorzystania w celach komercyjnych serwisu internetowego i jego zawartości.

Właściciel serwisu internetowego udziela ograniczonego, odwoływalnego, niewyłącznego prawa do tworzenia linku do serwisu internetowego, o ile nie przedstawia on właściciela serwisu w sposób fałszywy, mylący i niezgodny z prawdą.

Wykorzystanie niniejszego serwisu internetowego w sposób, który naruszałby w/w warunki albo wszelkie obowiązujące prawa lub przepisy, a także w sposób, który powoduje albo może spowodować uszkodzenie serwisu internetowego, przerwę lub zakłócenia w pracy jest zabronione.

LINKI

 • WIRTUALNY POWIAT TARNOBRZESKI

  wirtualny powiat

 • GMINNY OŚRODEK KULTURY W GORZYCACH

  GOKanim

 • PODKARPACKA REGIONALNA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA

  prot

 • SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ POWIATU TARNOBRZESKIEGO

  sippt

 • BIULETYN INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

  Baza Informacji Turystycznej

 • TOWARZYSTWO KULTURALNO-HISTORYCZNE GMINY GORZYCE

  tkhone

 • NIEBIESKA LINIA

  niebieska linia

 • OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W GORZYCACH

  ops

 • ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ W GORZYCACH

  zgkgorzyce